Regulament - Impodobeste bradutul de Craciun

  • Mos Craciun, batranelul cel indragit, imbracat in costum rosu, cu barba lui lunga si alba, este asteptat in fiecare an in casele a milioane de copii in noaptea de Ajun.

    In fiecare an ajunge cu desaga plina cu cadouri pentru toti copii cuminti si mereu le lasa sub un brad frumos impodobit.



    8725-evergreen-tree.png



    Dupa cum puteti vedea, anul acesta, nu toti copii cuminti vor putea sa impodobeasca bradul asa cum isi doresc.:(


    Va intrebati cum putem noi sa-i ajutam? Foarte simplu. In periaoda 06.12.2018 - 28.12.2018, voi trebuie doar sa alegeti cate o bomboana si sa o postati, astfel ii ajutam sa impodobeasca bradutul cu bomboane, pentru ca Mos Craciun sa stie unde sa lase cadourile pentru ei.


    Pentru a va rasplati si pe voi pentru ajutorul oferit, fiecare bomboana pe care il alegeti, va contine ceva:

    - +2 puncte;

    - +1 punct;

    - 0 puncte;

    - -1 punct;

    - -2 puncte;

    - -3 puncte.


    Continutul fiecarei bomboane va fi secret, si va fi dezvaluit la final.

    In functie de bomboana aleasa de voi, scorul vostru va creste sau va scadea.


    6.pngPremii5.png


    La sfarsitul concursului, unul din colegii mei, va aduna toate punctele obtinute de fiecare user. Primii 3 useri cu punctajul cel mai mare vor primi si cate un premiu din partea Mosului:

    Locul 1 - 1x cupon de 10 euro + 1x cupon de 3 euro

    Locul 2 - 1x cupon de 10 euro

    Locul 3 - 2x cupon de 3 euro


    4.pngRegulamentul concursului3.png


    Aveti grija. Sunt si cateva regului la care trebuie sa aveti grija pentru a putea participa la acest concurs.

    - Orice user cu contul mai vechi de o saptamana poate participa la acest concurs.

    - Pentru a evita incurcaturile, postarea voastra trebuie sa contina imaginea cu cadoul ales de voi (click dreapta - Copy Image - Paste);

    - Un singur utilizator poate posta maxim de 40 de bomboane in fiecare zi.

    - Acelasi user nu are voie sa posteze aceeasi bomboana de doua ori la rand.

    - Daca vom observa ca topicul devine inactiv sau dureaza prea mult ca sa apara noi postari, unul dintre membri din STAFF va putea face o postare, pentru a va putea ajuta sa strangeti cat mai multe puncte. Cu toate acestea, punctele acumulate de ei, nu vor fi luate in seama.

    - Regulile forumului/sectiunii sunt valabile pentru acest concurs.




    Va multumim pentru ajutorul oferit si va uram mult succes.


    6.png5.png4.png3.png2.png8.png

  • andrey

    Closed the thread.
  • Lary4u

    Changed the title of the thread from “Impodobeste bradutul de Craciun” to “Regulament - Impodobeste bradutul de Craciun”.
  • un concurs usor, dragut doar ca unii au cam sarit calu, ori prea mult timp liber ori o mare nevoie de cumopane :)

    Le: cand se anunta castigatorii ?? asa intereseaza pe cei mai multi.

  • Durata concursului prea lunga si cred ca ar trebui acordate mai multe premii tinand cont ca sunt aceleasi ca la o loterie. Stiu ca nu cad din cer cupoanele dar tinand cont ca a fost eveniment special, in premiera si au fost incluse si sarbatorile, ar trebui sa fie consolati cat mai multi participanti. In concluzie am fost multumit de el , orice eveniment/loterie este bine primit! Bafta la toti!

  • Le: cand se anunta castigatorii ?? asa intereseaza pe cei mai multi.

    Castigatorii vor fi anuntati dupa ce se va termina de creat clasamentul. Acesta va fi verificat de doua ori pentru a nu exista probleme:saint:

  • Stiu ca a durat cam mult, dar, maine, 04.01.2019, va fi postat clasamentul cu castigatorii acestui concurs.

    Asa cum stiti, premiile vor fi trimise castigatorilor prin Mesaj Privat.


    Imi cer scuze pentru intarziere:saint:

  • Acesta sunt punctele oferite de fiecare bomboana

    6.png 0 p


    5.png +1 p


    4.png -2p


    3.png-1p


    2.png-3p


    8.png +2p


    In urma clasamentului, castigatorii sunt :

    Locul 1 - WaSSaX

    Locul 2 - Hell4You

    Locul 3 - Sirius


    Felicitari castigatorilor:)


    Dar, pentru ca acesta a fost primul concurs de acest fel organizat de echipa .RO, ne-am hotarat ca si ceilalti participanti la concurs sa primeasca fiecare cate 1 cupon de 3 euro, drept premiu de consolare. Pentru a fi posibil acest lucru, si pentru a diferentia locul 3 de ceilalti, am modificat putin premiile oferite.

    Premiile au fost trimite tuturor prin PM.


    Va multumim pentru participare si va mai asteptam:saint:

  • Multumesc frumos! Nu ma asteptam sa fiu pe primul loc, insa am avut incredere, m-am bazat doar pe 2 feluri de bomboane de la inceput, si anume 6.png si 5.png. Cate un punct la cea de-a doua, dar am ajuns departe. Felicitari tuturor participantilor!

  • Lary4u

    Closed the thread.
  • Sangha

    Approved the thread.