Posts by Bruiser

    Daca tot vreti multe postari, mai bine ati incepe sa va plangeti fiecare de ce nu va place la starea actuala a jocului sau ce ati vrea sa dispara/fie inlocuit, la asta sigur o sa comenteze mai multi.


    O sa incep eu, cu cate o nemultumire / post:


    mi se pare absurda dauna de la poveste la nivele mai mari. momentan am 1.250.000 viata si o pierd in medie cel putin o data la doua zile jucand la poveste. de obicei las sa se adune punctele de actiune pana aproape de limita si apoi incep sa dau clickuri pana nu mai vad bine.

    cateva dintre optiunile din joc sunt criminale, Curajos variaza intre 90k si 180k, Accepta nu aleg niciodata iar Gaseste bogatia in ghinion poate sa dea si 300k dauna uneori.

    cum naiba sa recuperezi viata cand primesc in jur de 6 caverne pe misiune, demonii au carisma 2000, talentele mele pt viata nu se pot activa mereu din cauza asta iar Mananca tot iti da 2.5k

    si culmea, cand raman cu 100k viata si merg la biserica, in 2-3 minute ma duce la Fantana si imi da vindecare 100% cand eu deja am 98%. e mai mult decat o gluma proasta, mi se intampla mult prea des ca sa fie bad RNG. nu stiu daca scriptul detecteaza viata jucatorului dar cand e sa mearga prost, merge EXTRAORDINAR de prost iar cand apare ceva bun, nu e util absolut deloc in momentul ala.


    voi de ce va plangeti? care mai jucati la poveste ^^

    I had all my talent in Base of passive talents just damage and some hit but there is one player who I can't defeat..when I search for the reasons I got he using some active talents then I changed mine and choose some passive talents too..all of my talents are completely useful..i'm at lvl 146

    I don't wanna upgrade that much Charisma just till all of my active talents will effect in every pvp!

    If I were you, the only active talent I'd choose on your level would be Transparency and all of the rest would go into bonus damage or hit chance, depending on what your items are.


    At level 300 I would have another 2-3 that would do wonders pvp but until then, every other active talent you have it's not worth it, trust me.


    I'm level 1170 atm and I've had my share of pvp.

    Active talents aren't everything, depending on your level. I would keep my charisma low and use blood potions when I fight.

    Low charisma means more chances to get mana from opponents so if you do missions, that helps a lot.

    I'm sure you have some talents that are quite useless compared to what you should have, that's why I asked what level are you.

    why my active talents don't effect in a battle?????(

    active talents are very dependent on your vs your opponent's charisma. (and talent items, if any)


    if you check the detailed report of a fight, you can see your activating talent chance below your basic hit chance. if it's 10% or lower than 25%, you have very low chances of activating your talents during fights so you need to increase your charisma/use items with bonus talent (not recommended)/use blood potions so you up your chances of activating talents.


    what level are you and what active talents have you chosen?

    Bun, deci aurul pt recompensa povestii este determinat de nivel.


    Daca este sa calculezi cat inseamna 240 (limita/jucator) la durata evenimentului, chiar este fixa valoarea de 2 oua / ora, ceea ce am si observat, la 30m (+/- 1m) apare un ou.


    In schimb, aurul dat de ou nu stiu cum este calculat, am intrebat nivel 430+ si a primit ~1M dar si mai putin, cum am primit si eu, cred ca asta depinde de culoare (auriul are 1.1M pt mine).

    Salut,


    As avea cateva intrebari, sper sa se gaseasca vreun GO sau cineva care sa ma lamureasca.


    1. Cam la ce interval apar ouale pe pagina? sunt temporizate dupa click sau sunt absolut random? (din ce am jucat astazi, am gasit doar 3, am dat clickuri destule, am terminat povestea copilului in 5m + vindecarea)

    Raspunsul este cumva ce am calculat eu? Limita este de 240 oua per total, adica 48/zi, adica un ou la jumatate de ora?


    2. Daca pe pagina ratam sa dam click pe un ou, din neatentie sau alt motiv, se "reporteaza" / reseteaza / marcheaza ca ratat?


    3. Valoarea aurului dat de un ou este calculata in functie de ceva ( de exemplu, nivel, aurul deja existent, culoarea oului)?


    4. Povestea copilului este singulara sau se repeta? De asemenea, valoarea recompensei a fost calculata in functie de nivel? (eu am primit 30 de pietre, 6.5M+ aur, 5 oua cu vindecare 100% si 5 cu regenerare energie 10% la nivelul ~940)

    Bun, toata lumea sustine ideea. Acum care e urmatorul pas? Cine ar trebui sa propuna mai departe, cui si in ce maniera? Adica un ticket sau un email sau un fel de petitie ceva.


    Nu cred ca ajungem nicaieri doar cu propunerile si acceptul lor.


    Acum intreb moderatorii, GOs, GAs, voi care considerati ca ar fi primul lucru de facut in directia asta?

    Salut.


    Am o intrebare pt membrii staff-ului. Daca eu ma conectez de pe 2 PC-uri diferite, este vreo problema?

    Folosesc telefonul, PC personal si cel de la serviciu, ar fi cam 3 mijloace. Petrec mult timp facand rapoarte si am posibilitatea sa intru oricand.

    Ar trebui sa fac vreo declaratie de vreun fel pe undeva? Ar fi stupid sa fiu banat pt cine stie ce suspiciune.


    Multumesc.