Posts by Aphelion

Sizin durumunuz zaten Adminimiz ve Liderimiz tarafından incelenmiş, Adminimiz bir önce ki mesajında bizzat belirtmiş,

İncelenmemiş bir durum olsa bizzat iletirim arkadaşlar, bu süreçten sonra yapabileceğim çok bir şey yok.

o kadar yönetici cezaları kontrol ediyor ve hala hesabınız kapalı kalıyorsa kendinizi sorgulamanızı öneririm, tehditvari bir üslup kullandığımı söylemişsiniz, size olabildiğince işleyişi aktardım, normalde yanıt bile vermeyi düşünmüyordum, bir önce ki başlıkta yapılan aslı olmayan söylemlere karşılık mesajlarınızı yanıtlıyorum.

Arkadaş gözüme baka baka ' Gameforge'nin yayın haklarına aykırı bir oyun sunucusu kurup yönettiğini, ve bilgisayarında auto klavye kullandığını söylüyor. ' bunu söylerken de kendisinin özgür iradesi olduğunu belirtmekten çekinmiyor.

Kendinizle çeliıştığiniz sürece size yardımcı olamam, ben size işleyişten ve işlerin nasıl yürüdüğüne kadar bilgide bulundum.

Ceza sistemimizin yanlış olma durumunu tartışıyorsunuz ben de sizlere bu sistemin yanlış illerlemeyeceğini anlatıyorum, ilerlese bile bir üst kademenin cezayı düzelteceğini sizlere söylüyorum.

Tekrardan söylüyorum, cezalarınız ile ilgili kafanıza yatmayan bir durumu bildirim butonu ile bir üst merciye inceletin, hata varsa anında düzeltilir.

Bilgisayardaki dosyaları görüyor musunuz ? Bilgisayarımda yıllar önce oynadığım metin2de kullandığım ototuş var evet sadece klavye tuşlarına basıyor.Fakat hiç açmadım onu görüp mü banladınız o zaman ben hala oyunu manuel oynadığımı iddaa ediyorum ve dediğim gibi hesap açılması vs için değil şu youna bot kontrol sistemi getirin de hileciler hiç gelmesin veya hilesiz oynayanlar diken üstünde oyun oynamasın kanaatimce.

Beni yanlış anlamayın ama Gameforge'ye ait başka bir oyunda bile otomatik işlem gören bir uygulama tercih etmişsiniz, kendinizle çelişkiye giriyorsunuz.

Ben dahil operatör arkadaşlarım kesin bir kanıt olmadığı sürece hiç bir hesabı kapatmaz, yanlışlık olsa bile çok kısa sürede telafisi yapılmış olurdu zaten.

Ve bot kullanıp kullandığını söyleyen kişi sayısı da çok nadirdir.

Cezanız hakkında daha fazla yorum yapmayacağım, oyuna devam etmek istiyorsanız kurallara riayet ediniz.

İyi geceler arkadaşlar.

Merhaba, öncelikle iyi geceler dilerim,

Bizler de insanız evet robot değiliz, hata da yapabiliriz mümkün, benim bile yaptığım olmuştur, lakin yukarıda dediğim gibi hiyerarşik bir yapıya sahibiz, bu ne demek?

Her yöneticinin yapmış olduğu işlemleri denetleyen bir üst rütbe mevcut,

Operatör > Süper OP > Admin > Takım Lideri

Operatörün verdiği cezalar süper operatör nezdinde incelenir, hatalı bir işlem varsa anında telafisi yapılır, ticket sistemi üzerinden her merciye ceza için itirazda bulunabilirsiniz, her merci ise hesap detaylarınızdan ceza almanıza sebep olan net verileri kontrol edip size geri dönüş sağlar.

Evet hata yapabiliriz, ama telafisi çok hızlı bir şekilde olur, aynı anda op, sgo, admin ve lider hata yapamaz, biri mutlaka sorun varsa düzeltir.

Bilginize.

O zaman geriye 2 seçenek kaldı eklentiler bende adblock ve şimdi karıştırdım biraz youtube downloader varmış eklentilerimde onların loglarını bot sanmış olabilirsiniz.İkinci seçenekte yanlışlıkla çift tıklanınca bad request diye bir sayfaya atması.Cidden bu konu şuan düşünülmesi gereken en önemli konu diye düşünüyorum.Buradan anlaşılıyor ki bir açık var cidden söylüyorum hesabımın açılması adıma leke vs umrumda değil.Bir açık var.Yoksa niye bu kadar uğraşayım yazayım vs aman beni ilgilendirmez der kapatır çıkarım forumdan.Fakat bu oyunun bende hem mazisi var ve bariz ortada user gelmesini engelleyen büyük bir açık var.Eminim ki manuel olarak 100 lerce gerçekten bot kullanan oyuncunun hesabını engellediniz fakat şuan hiç bir kötü niyetim olmadan gerçekten oyunun akıbeti için hilenin önüne geçmek için konuşuyorum.Çözüm yolları olarak biz oyuncular bazı tavsiyeler verebiliriz.Çünkü zamanında bende pvp server olsada bir oyun yönettim.Ben oyunu açmadan önce aylarca denedim hiç açık bulamadım oyunu açtığımın 2. günü 10 u geçik açığı oyuncularım buldu ve bana bildirdi düzelttim.Öyle ki bir oyuncu olarak yapılabilecekler hikayenin kaldırılması veya benim kendi oyunumda olan bot kontrol sistemi; her 15 20 dakikada bir ekrana rastgele rakamlar gelsin onu yazıp onaylaya basalım.10 15 saniye içinde yazmayan hesabı oyundan atsın oyun otomatik?

Yayın hakları Gameforge'ye ait olan bir oyunu kopyalayıp oyun yönettim demek bile legal değil sevgili Gece,

Yasal bir suçtur aslında bu.

Eklentiler konusunda kafanız çok karışmış gibi, youtube adblock gibi eklentiler oyuna etki etmez, BF ile ilgili olmayan bütün eklentileri gönül rahatlığı ile kullanın, biz logları eklenti üzerinden değil kendi sistemlerimiz üzerinden alıyoruz.

3.parti yazılım şirketin onaylamadığı eklentilere denir, örneğin BF için bot eklentisi kurdunuz bu 3.parti yazılım niteliği taşır.

Bu programları piyasaya sürüp satan kişiler genellikle yöneticilere yakalanmazsınız gibi vaatler verirler size, çoğu GF oyununda bot satan kişilerin profili budur.

Lakin 3.parti bir uygulamaya asla güven olmaz, kendini er yada geç sisteme yakalattırır, örneklerini çokça yaşadım ve bir çok hesap kapattım.

Ban nasıl yemezsiniz sorunuza pek bi cevabım yok açıkçası, oyunu manuel olarak oynamaya bakın, bitefigt ile ilgili 3.parti bir uygulama yüklemeyin yeterli olacaktır.

Afedersiniz ama teknolojiye fazlasıyla güveniyorsunuz benim hesabımı açtırmak veya ismime hile kullandı gibi leke sürülmesi umrumda değil foruma bile sırf yazmak için kayıt oldum.Size söylediğim şey sisteminiz düzgün çalışmıyor böyle yeni gelen oyuncularıda geri yollamış oluyorsunuz. haberiniz olsun.Çünkü ben hala hile kullanmadığımı iddaa ediyorum :) Sizlere de sadece elimden gelen bunu söylemek kendi açımdan bir amacım yok ister inanın ister inanmayın. Kullanıp da ban yiyen kadar kullanmadan da ban attığınız insanlar var. Sizde bir sorun olmayabilir fakat hileyi tespit eden yazılım veya her neyse onda sorun var haberiniz olsun. Ben kullanmadığım için ve 2 gün uykusuz kalıp deli gibi karakteri kastığım için bu konu beni fazlasıyla gerdi ve aklıma gelen ilk şey sadece çok online süreli hızlı level atlayanları banlıyorlar diye düşündüm görevlilerin de kanıt sunmamı istemesi, konunun inandırma çabası içine girmesi beni daha da fazla gerdi ve ticket sistemi olsun veya forum olsun biraz sert çıkıştığım doğrudur fakat adam kayırma vs umrumda değil ben o konulara girmedim girmemde sadece ilk olarak emeklerimi hiçe saydınız 2. olarak bana hilesin dediniz. O an çok sinirlendim şuan umrumda bile değil. Sadece yıllar önce oynadığım ilk oyunlardan olan bitefight'a destek olmak istiyorum.HİLE TESPİT SİSTEMLERİNİZ HATALI.

Ben size yine işleyişten biraz bahsedeyim, sistem bize bak bu hesap bot kullanıyor ban at geç demiyor, her şey manuel, ve logların yanlış olma gibi bir durumu söz konusu bile değil, botu tespit eden ise yazılım değil yöneticilerin log okuma becerisine dayalı tamamiyle,

Ben bir hesabın bot olduğunu bildiğim halde kanıtım olmadığı için uzun bir süre o hesabı kapatamadım, ama 3.parti yazılım sonuçta elbette kendini belli eder bi zaman sonra, ve fark ettirdi de o hesabı da uzun bi süre geçmiş olsa bile kanıt dahilinde kapattım,

Şunu demek istiyorum; kanıt olmadan hiç bir yönetici hesap kapatma lüksüne sahip değil, takımın bir işleyişi var, hiyerarşik sistem mevcut, operatör bir işlem yapıyorsa süper operatör bunu mutlaka bilir, super operatör bir işlem yapıyorsa adminimiz bu işlemi bilir, yanlışlık varsa anında telafisi yapılır.

Sizin cezalarınız için yorum yapmıyorum, size işleyiş konusunda bilgi aktarmaya çalışıyorum.

Bir önce ki başlıkta yöneticileri eleştirenler olduğu ve bazı kişilerin bu sebeple ' bot ' yaptırımı altında ceza aldığını söylemişsiniz, bu bir algı ve aslı olmayan bir suçlamadır, öncelikle bunu belirteyim,

Forumda elbette tartışabilirsiniz, lakin belirttiğim durum algı oluşturmaya geldiği zaman müdahale ederim, birbirimizi kırmaya gerek yok,

Biz elimizde net kanıtları tutuyoruz ve saklıyoruz, peki siz yukarıda yazdığınız durumu kanıtlayabilir misiniz?

Ticket sisteminde bildirim butonunu kullanınız, üst merciye cezanızı inceletme şansınız olur.

Ticket sisteminde çözülmesi gereken bir durumu foruma taşıyıp biz bunu kullanmadık yöneticiler kafasına göre ceza veriyor algısı yaratılır ise bizler de elimizde yeterli kanıt varsa kullandinız diyebiliriz arkadaşlar.

Bizler kanıtları sadece şirket ile paylaşmak durumundayız, sizlere kanıtları iletirsek işleyişi sizinle paylaşmış oluruz, itirazınız var ise ticket sistemi üzerinden ulaşamayacağınız üst merci yok, takım liderimize kadar ulaşırsınız, liderimiz de hesabınızı inceler kanıtları görür, cezanız sabittir der, kanıt yok diyorsunuz emin olun çokça kanıt kayıt altına alıyoruz.

Merhaba Gece,

PM'den ulaşmışsınız buradan yanıtlayayım, sistemimiz tarayıcı bilgilerinizi veya kişisel bilgilerinizi almıyor, google search'ta aradım beni bu yüzden banlamış olabilirler gibi bir durum yok,

Ben 8 9 ay aktif olarak operatörlük yaptım, bir çok hesap kapattım, sabahlara kadar log inceledim, bot tespiti yapmak sandığınızdan daha meşakatli ve hatasız bir işlem ve kısa sürede verdiğimiz ceza türü değil kesin verilerimiz olmadan asla işlem yapmıyoruz, bir operatör hata yapsa bile bir üst yönetici mutlaka hesap loglarını inceleyip olaya müdahale eder, ticket sistemine itiraz talebinde bulunduğunuzu ve olumsuz dönüş aldığınızı varsayıyorum, bundan sonra ki oyun deneyimlerinizde kurallara riayet etmenizi umuyorum,

Şirketi temsil eden bizler haksız bir ceza vermeyiz veremeyiz, kanıt varsa da kuralı kesinlikle uygularız.

Merhaba arkadaşlar,

Katılım sağladığınız için teşekkür ederiz, gönderim sağlayan arkadaşlar arasında 4 kişi net olarak belirlenmiştir, ilk 3 kişiye belirtmiş olduğumuz ödülleri vereceğiz, 4. arkadaşımıza katılım sağlayıp etkinliğimize ilgi göstermesi adına teselli ödülü ulaştıracağım.

Sırasıyla kazananlarımız;

Etkinliği düzenleyip koordine etmesinden dolayı CappyTR Moderatörüme teşekkür ederim.

Bir sonra ki etkinliklerde görüşmek dileğiyle, kazanan kullanıcılarımıza en kısa sürede kuponlarını Özel Mesaj yoluyla ileteceğim.

Saygılar, sevgiler.

BiteFight Ekibiniz.