Prośba o aktualizacje gry

Ważne linki
Zachowaj czujność!

Rekrutacja Operatorów Gry - OTWARTA!

• Witam.

Motywuje tą prośbę chęcią sprawienia by Bitefight stał się lepszy. Ta gra ma już swoje lata i startując na "nowych rundach" wydawało mi się, że poznam coś innego. Choć z jednej strony polubiłem tą "wersje uproszczoną" (bo do takiej mogę porównać "nowe rundy"), to trochę się zawiodłem. Chciałbym by bitefight stał się czymś więcej.

Poniżej wypisuje kilka powodów dla których się zawiodłem oraz rozwiązania na nie. Chciałbym bowiem by podane rozwiązania były rozpatrzone, a gra w oparciu o nie ulepszona:

1. Brak równych szans w rywalizacji dla każdego gracza, rywalizacji... która jest nieopłacalna. (stara + nowa wersja)

Tutaj nie chodzi o to, że ktoś ma multi-konta, albo boty (choć znajdą się tacy, którzy podważą to stanowisko i ze słusznych powodów) - w tej grze statystyki rankingowe w ogóle się nie resetują. Dlaczego to jest złe? Z tego też powodu ci gracze co dołączyli do rundy o wiele później nie mają zbyt wielkich szans dogonić w rankingu tych, co zaczęli najwcześniej i grają latami i przez to zostaje im odmówiony fair play. Ale nie to jest w tym najgorsze.

Gracze za statystyki rankingowe nie są W OGÓLE wynagradzani.

Ranking jest tylko zwykłą listą pokazującą tak naprawdę ile kto poświęcił godzin w tej grze, oraz jak radzi sobie z rozwojem postaci. I nic więcej. Za cały wyścig zbrojeń zarówno wampiry jak i wilkołaki nie dostają nic. I gdyby nie moderatorzy z forum i organizowane przez niech turnieje jak i "Kręgle" to jedynym sportowym trybem gry w starych wersjach byłaby "Księga Przeklętych", która z resztą też jest zdominowana przez topowych graczy i przez to, że nie posiada systemu ligowego próby dołączenia do niej jako "średniopoziomowiec" odgórnie kończą się źle.

Rozwiązanie do punktu 1: Stworzenie "Sezonów PvP z systemem ligowym" z nagrodami za różne dyscypliny + dostosowanie "księgi przeklętych" do nich. (stara + nowa wersja)

Nawet jeśli statystyki rankingowe będą się resetować co roku a gracze najwyżej siedzący w tabeli będą wynagradzani, to i tak przez to, że mają większy poziom (i przez to zarabiają więcej złota) będą przeganiać resztę. Tutaj potrzebny jest system ligowy - każdy, wybrany przez was przedział poziomów będzie pod koniec sezonu wynagradzany. Wynagradzany, za różne dyscypliny. Ponad to, gdyby "Księga przeklętych" (w starej wersji gry) działała podobnie, każdy mógłby tam wejść i w końcu "nie zawsze przegrywać" i przez to świetnie się bawić.

Moje propozycje dyscyplin za które można by było otrzymywać nagrody:

- Najlepiej zarabiający/e gracze/ klany (za największe złoto na poziom/liczbę osób w klanie)

- Najlepszy gracz pvp/najlepsi panowie wojny (za największy odsetek zwycięstw w walkach pvp/wojnach)

- Najwięcej wygranych walk z "Księgi przeklętych (stara wersja)

2. Nie doszlifowanie motywu fabularnego (stara + nowa wersja gry).

Gra wykorzystuje motyw wojny między wilkołakami a wampirami. Ale to wszystko. Nie ma żadnej historii i niczego fabularnego co mogłoby przyciągnąć gracza na dłużej. W starych wersjach gry jest ten "tryb wycieczki"(nazywam go tak ponieważ nie pamiętam jak się dokładnie nazywał :D) który ma wpływ na "Elementy", ale to wszystko. Nie ma wyjaśnione w jakim świecie fabularnym rozgrywa się akcja, czym są wampiry i wilkołaki w tej grze, dlaczego wybuchły wojny, itp. Gra z tego powodu wydaje się pusta.

Rozwiązanie do punktu 2: Fajnie by było dodać tryb fabularny który mógłby stanowić coś w rodzaju wyzwań PvE.

Z jednej strony gracz stara się przejść specjalnie przygotowane wyzwania za które dostaje jakieś przydatne drobiazgi na jego poziom, a z drugiej strony z każdym pokonanym wyzwaniem poznaje historie zawartą w tej grze, dzięki czemu rośnie zaciekawienie gracza zawartością w bitefightcie i zatrzymuje go na dłużej w tej grze.

Rozwiązania dla obu punktów opracowałem z myślą by nie zmieniać żadnych mechanik gry a tylko je dopełnić. ogólna mechanika rozgrywek sama w sobie jest dobra i razem z grafiką dają na myśl stare, przeglądarkowe gry retro, coś co lubię. Niestety tak długo jak obie wersje gry nie będą miały celu fabularnego albo sportowego, będę traktować Bitefighta jak CLICKERA - grę której celem jest odstresowanie gracza poprzez klikanie w rzeczy i danie mu satysfakcji jeśli udaje mu się w niej zrobić coś innego niż kliknąć XD.