Büyük Av ve Oyun Hakkında ; Öneri, İstek Şikayetleriniz

• Merhaba değerli oyuncularımız,

yapılacak olan Büyük Av etkinliği ve oyunun gidişatı hakkında şirkete bir geri bildirim listesi oluşturmaktayız;

• Oyun ile ilgili öneri ve şikayetleriniz, istek ve sorularınız,
    • Etkinlik ile ilgili aklınıza gelebilecek, etkinliğin gelişmesi yönünde her türlü detay, öneri, istek, şikayet vb.
    • Etkinlik grupları hakkında yorumlarınız,
    • Böyle olsun dediğiniz her şeyi bu başlık altından iletebilirsiniz.

Saygılar,

BiteFight Ekibiniz

2222222222asfasf.png

Game Operator

Aphelion

• Aphelion

Changed the title of the thread from “Büyük Av ; Öneri, İstek Şikayetleriniz” to “Büyük Av ve Oyun Hakkında ; Öneri, İstek Şikayetleriniz”.
  • ilk ben deyineyim o vakit büyük av gruplarinin değişmesi şart sürekli ayni gruplar ile savaşmak etkinliğin güzelliğini öldürüyor.

Ikincisi servar hizlarini dengelemeleri gerekiyor.

X1 = x1

X2 = x2

X4 = x4

X6 = x6 ile eşleşmeli aksi takdirde x1 deki player ile x6 'daki player arasinda ciddî orp problemleri oluyor x1 deki player 3 günlük orp ile etkinliği bitiriyor x6 'daki player 4 saatlik orp ile sürekli cikarmak zorunda kaliyor.

• ftp puanı hızlı serverlerde 186 dan 300 ze çıkmasını ve +80 lik iksir ise

80 yerine full doldurumluk veya 150 gibi miktarda satılabilmeli ve buna karşılıkta fiyatı 25 elmas yerine daha fazla olabilir.

ELVEDA BİTEFİGHT

• etkinlik olarak da hikayeden yüksek lvl item bulma, hikaye yaparkende

tecrube etkinliği yapılmalı, arkadaşın dediği gibi orp süreleri kısa 4 saatte bitiyor. etkinlikleri tamamlamakta zorlanıyoruz. bu yüzden orp sürelerimiz uzatılabilir.

ELVEDA BİTEFİGHT

• her ay etkinlik takvimi oluşturulsa veya haftalık, şu gün şu etkinlik gelecek, şu gün şu etkinlik var demesi amaçlı bir etkinlik takvimi oluşturulsa. şimdi bekliyoruz hangi etkinlik gelecek. hangi etkinliğe göre hazırlık yapılacak bunu bilemiyoruz. etkinliği bilsek önceden ona göre hazırlık yapsak daha iyi olmaz mı.

etkinlik geliyor biz hazır değiliz. ne geleceği belli değil

birde 2000 sonrası item listesini göre bilsek daha iyi olmaz mı

ELVEDA BİTEFİGHT

• bu oyuna tr de ilk başlayan oyuncu olarak. bıktım artık 80 lik iksirden. x hızında da hep sorun yaşadım 6x hızında da sorun yaşıyorum. full doldurumluk iksir verin artık. parası ona göre olsun ama artık şu iksiği değişmesini istiyorum.

rpg resimleri eskiden giydiğim zırha göre şekil alırken şimdi monoton şekilde duruyor. bu da değişmeli bana göre. hatta kamememize göre skilimize göre, gücümüze göre resim şekil almalı. yani aşamaları ulaştıkça resmimizde ona göre değişmeli.

ELVEDA BİTEFİGHT

• 1.oyun için yapılacak tek şey Server birleşmesi 1 veya 2 Server olmalı ki heycan gelsin. 3 ayda bir yeni sv açmak oyunu bitiriyor... Taverna görevleri artırılmalı yani (2 tassız 3 taşla toplam 5 görev yerine 3 ile 4 tassız 6 ile 7 taşlı toplam 10 görev verilebilir.. Görev yenileme için 20 fp fazla azaltılabilir.. Fp sayısı bence yetersiz. 186 yerine 200 ile 250 olabilir. enerji sayı da çok yetersiz bununda en az % 50 artırılmalı ki Hikaye yaparken erken bitmesin.. Sandık kapasiteleri de 3 4 kat artmalı... (bina'nın kapasitesi yetersiz iksirler envanter dışı sayılmalı bence ozaman daha çok 80 lik iksir alına bilir..) 80 lik fp iksiri yerine toplam fp nin %50 ile %75 şi kadar artırmalı fp iksiri gelmeli...hikayeden her tur da 2 3 kez kuyu gelmesi ve kuyudan item düşme oranı artırılmalı bence.. (bizim özel günlerimiz de bize özel etkinlik yapılması mümkün mü.. Örneğin paskal ya ve cadılar bayramında yapılıyorsa bizim de 23 Nisan 19 mayıs 30 agustos 29 Ekim ramazan ve kurban bayramların da bize özel yapılabilir.. Etkinlik..

2.etkinlik ler her hafta perşembe gece 00 dan pazar 00 A kadar olmalı.

3.etkinlik grupları hep aynı olmasın değişsin yada hepsi 1 grup olsun süresi de perşemde gece 00 dan pazar 00 A kadar olmalı.. Her ay yapılmalı.. Örneğin:büyük av için ödül lü turnuvalar da düzenlenen bilir.. Katılanlara taş ile altın ödülü ve parça verilebilir.. Kazananlara daha çok taş parça ve altın ödülü verile bilir.

4.acılar evi ödülleri daha çok olabilir misal %50 daha fazla taş olabilirse parça ve daha çok altın ödülü Olabilir. Serverin bir çoğunda kademe de rakip olmadığı için ruhani güç dd üstü hatta pvp görevi yapılamıyor onlar için daha çok mağara ve insan avı görevleri gelebilir..

Umarım bu önerilerimiz yapılır. Ama şimdiye kadar hiç bir önerimiz dikkate alınmadı.. Bunların da olacağından da şüpheliyim...

Not:sorunlar çok yazsam sayfalar sürer ondan bu öneriler yapılabir.

Saygılarımla...

• Büyük av etkinliğinde kesinlikle aynı hızdaki serverler kapıştırılmalı.

saldırı attığımız serverin hangi hızda olduğunu bilemiyoruz, ne kadar zaman bekleyeceğimizi bilemiyoruz. Biz X6 hızda serverde oynuyoruz ve 10 dakikada bir saldırı alıyoruz. Ama biz saldırmak istediğimizde pek çok serverde 1 saat bekliyoruz. Adam 3 günlük orp basıp sürekli saldırıyor, biz ancak 4-8 saatlik orplar çıkarabiliyoruz.

Büyük av büyük sorun şeklinde devam ediyor. X1 X2 X4 X6 serverleri birbiri arasında kapıştırmak zor olmasa gerek. En azından rakibimize saldıracağımız zamanı biliriz.

• oyun hakkında önerim isa şu şekilde

1. Tavernada 3 sekme (PvP, insan avı, mağara)

2. Hikaye hasarını azaltın, iyileştirme seçeneklerini ayarlayın

3. Tavernadaki ödülleri beceri maliyetlerine göre ayarlayın

4. Altın ve TP'yi seviyeye daha iyi ayarlayın

gibi gibi

• Büyük av ile ilgili:

1)En az ayda bir kere gelmesi gereken bir etkinlik tabi iki haftada bir gelebilir.

2)Gruplar halinde olmasa globale yayılsa bütün serverlar birbirine saldırı atabilse çok daha iyi olur.

3)Tek tek sunucu seçmek insanı yoran bir şey hele ki mobilden oynayan arkadaşlar için ızdırap oluyor çoğu serverde dd aralığında rakip çıkmadığı için zaman israfı oluyor normal av panelinin altına ''Büyük AVA ÇIK'' butonu ekleyerek server seçmeden random rakip çıkartacak bir seçenek ile çözümü sağlanabilir.

4)Server hızı ayarlaması yapılmalı her server kendi hızında serverler ile savaşmalı yoksa gerek av süresi olsun gerek orp süresi olsun sıkıntı yaratmaktadır.

Etkinlikler ile ilgili:

1)Eski sunuculardaki oyuncular ganimet ve kademede çok öndeler ve yeni açılan serverlar dolayısıyla eski sunuculardaki oyuncular bölünmektedir yeni sunucu olayına son verilmeli ve hem gold booster hemde xp booster etkinliği bir arada devreye sokulmalı tabi yeni başlayacak oyuncular için 500kademeye kadar aktif olmalı bu dediğim 500kademe sonrası oyunun sisteminde otomatik olarak farklı bir kategoriye alınmalı 500 kademeden sonra yine bir hafta xp bir hafta gold booster gelmeli. Buna karşı çıkılacaktır illa ama oyunun canlanması gerekmektedir.

2)Etkinlikler hep rutin farklı etkinlikler oyuna eklemek gerekmektedir. Örnek verecek olursam tavernadaki görevlerinin tamamının ücretsiz alınıp ücretsiz verildiği bir etkinlik olabilir veya insan avlarında extra olarak item düşürme sanşı olan bir etkinlik olabilir büyülü kase etkinliği gibi yeni etkinliklerde olabilir insanların oyunda daha uzun süre geçirmesini sağlayacak farklı etkinlikler işte.

Oyun ile ilgili:

1)Oyunun artık eskidiği bir gerçek kitle hep eski oyuncular bu yüzden oyunun reklamlarının yapılması gerekmektedir yeni oyuncular kazanması lazım Bf'nin.

2)Telefon günlük yaşantının en önemli teknolojik aleti ve Bf'ninde mobil sürümünün yapılması gerektiğini düşünüyorum. Hem telefonlarda olursa kitlesi bile büyür oyunun.

3) Oyundaki bazı yazım hataları giderilmeli(hikaye modunda) :)

4)Eski serverlar birleşmeli tek server olmalı yani serverlar is hızlarına göre birleşmelidir.

5)Oyuna yeni görsellikler eklenmeli. Eskisi gibi zırhların görselleri görünmeli bunu yanında karakterin bütün hali taktığı itemler ile beraber görünmeli karakterin boydan fotosu zırhı vesden ise vesdeni kaskı pallentos ise pallentosu silahı gulgatör ise gulgatörü hepsi birden karakterimizin görselliğini oluşturmalı.

6)Oyuna yeni kabiliyetler eklenmeli 300 kademeden sonra en büyük fark yaratan faktör item oluyor çünkü.

7)Görev sisteminde iyileştirilmeler yapılmalı örneğin +dd rakip isteyen görevlerden mahrum kalan cok sayıda oyuncu var.

8)Güvenli yerdeki sandıkların koruduğu altın miktarları arttırılmalı.

9)Hikaye ve mağaradaki altın ve tecrübe miktarlarında iyileştirilmeler yapılmalı.

Şu an için aklıma gelenler bu kadar:)

Edited once, last by WitchKing ().

• Hikaye'de de eflatun ve mavi kutular çıkmalı.

Neticede orada da Hücum Et ve Düşmana Saldır tıkladığımız zaman orta mağara yapmış oluyor. Orta Mağara yaparken de Mavi ve Eflatun kutular düşse güzel olur.

Vakit açısından zaten pek hikaye kasamıyoruz ama kastığımız zamanlarda da ödüller olabilmeli.

• - Etkinliklerde daha çok kutu düşmeli bazen 5 ile 10 insan avı ve mağara da 1 geliyor bunu daha çok olması gerek.. Örneğin: 2 ile 3 mağara ve insan avı da bir.. Gelmeli..

- S36 da da aktif oyuncu yok ki acılar evi görevi ve acılar evinin aylık ödülünü alalım bu sorunu çözmenizi mümkün mü bunu için illa da multi hesap açıp acılara mı koymak gerekli.. Hesap bulamazken... Bu konu için yardım edermisiniz..@ Aphelion :!:

• Benim beklediğim yenilik. açıkcası ya oyuna bot kullanmak serbest olsun. 6x hızında ki bir oyunda satte +80 lik iksir ile

80x24=1920 ftp

24x24= 576 ftp

10x6 = 60 ftp

TOPLAM: 2556 FTP ediyor kademe atlayıp + 20 ftp ler hariç ve görevlerden gelen ftp ler hariç. Bu kadar ftp yi hikayede harcamak mümkün değil. Bu yüzden bot serbest hale getirilebilir. der ki gameforce aylık botun ücreti bu kadar cehennem taşıdır. isteyen kullana bilir. Bu yeniliği getirebilir

ELVEDA BİTEFİGHT

• https://s38-tr.bitefight.gameforge.com/profile/player/15653

https://s41-tr.bitefight.gameforge.com/profile/player/15807

Bu oyuncular aktif oyuncular. Bu oyuncular bu oyuna para veren oyuncular. Bu oyuncular bu oyunu uzun yıllardır oynayan oyuncular. sen bu oyuncuları kaybedersen daha toparlıyamazsın bu oyunu

ister reklam yap ister yenilik yap bu adamları kaybettin mi oyunu kaybedersin çünkü adamlar yıllarını çürütmüş burada. BU darbeyi alan adam daha geri döner mi ya da oynar mı soruyorum sizlere

ELVEDA BİTEFİGHT

• UZUN YILLARDIR BU OYUNUN İÇİNDEYİM

bir zamanlar Bahsing olayı vardı. 5 sadırıdan fazla atarsan ceza alıyordun. Bu kuraldan dolayı kitlesel kayıp yaşadı Bitefight.

wampirdim o zamanlar. büsürü kişi oyunu bıraktı. arkadaşı bıraktı diye diğerleride bıraktılar. toplu bırakma söz konusu oldu EVREN 1 de

hatta isimlerinide hatırlıyorum murat102, cerberus,cobalin ve dahası bıraktılar.

şimdi bu bot işide böyle oluyor. adamı o lvl de kapatıyorsun. arkadaşıda bırakıp gidiyor. zaten oyuncu yok.sen kaybetmemeye bakacaksın. kazanmaya bakacaksın. zaten oyuncu yok.

neden bot kullandım çünkü serverde 1 tane saldıracak adam yok. diğer adamların kademeleri yüksek. onlara yetişip onlarla rekabet etmek için.

bu düşünce ile opumuz bana 60 gün kitledi. ben ona kızmıyorum gameforce serbest dememiş ona kızıyorum.

bu durumda da bende bıraktım. benim arkadaşım var 1-2 tane onlarda bıraktılar. ne oldu kazanç ne. kazanç oyuncu kaybı

diğer arkadaşı da banladılar. kazanç ne oyuncu kaybı

ELVEDA BİTEFİGHT

• ÖRNEK BU ARKADAŞIN DEDİĞİ GİBİ

1)Eski sunuculardaki oyuncular ganimet ve kademede çok öndeler ve yeni açılan serverlar dolayısıyla eski sunuculardaki oyuncular bölünmektedir yeni sunucu olayına son verilmeli ve hem gold booster hemde xp booster etkinliği bir arada devreye sokulmalı tabi yeni başlayacak oyuncular için 500kademeye kadar aktif olmalı bu dediğim 500kademe sonrası oyunun sisteminde otomatik olarak farklı bir kategoriye alınmalı 500 kademeden sonra yine bir hafta xp bir hafta gold booster gelmeli. Buna karşı çıkılacaktır illa ama oyunun canlanması gerekmektedir.

ELVEDA BİTEFİGHT

• Önerileriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar, hepsi iletilmekte :)

Benim beklediğim yenilik. açıkcası ya oyuna bot kullanmak serbest olsun

Dilerseniz ben de bot kullanarak yeni sunucuda oynamaya başlayayım. :)

3.parti bir yazılımı legalleştirmeye çalışmayalım, bu konu hakkında önerileri dikkate almayacağım.

2222222222asfasf.png

Game Operator

Aphelion

• vallah KİNSTOM TAKIM liderini özledim yahu. ADAM GİBİ ADAMDI.oyuna gerçek manada hakimdi. Gerçekten beni anlayacağanı düşünüyordum.

Bu oyuna yılları mı verdim. Gerçeklerden yana olduğum için kayıp ediyorum. Java bot ile kastığımızda hiç sorun yok. diğer botla kastığımızda sıkıntı oluyor.

opum isterseniz size java bot vereyim sizde kasın. bakalım yakalayabilecek misin kendini:))

tanıdık kullanan arkadaşlarımda var senelerdir. kullandık senelerdir ama bilmeyenler java botunu yakalanıyor. bilenler devam ediyor. işte bende buna itiraz ediyorum. İnsana da dokunan bu. Herkes eşit olmuyor oyunda. NERDE KALDI ADALET

dediğim gibi adminin java botu vereyim sana. kullan bakalım yakalanıyor mu insan ondan sonra beni anlayacaksın

ELVEDA BİTEFİGHT

• kingston (ibrahim) yetkilerini menfaati için kullanan biriydi.

Yaptıgı yanlışları burada yazsam şimdiki yöneticiler utanirdi ama gerek yok

Bence sizde bu konuyu fazla uzatmayın yoksa buradan da ban yiyeceksiniz.