BiteFight Öneri & İstek & Şikayet

• Önceden söylendi mi, var mıydı ya da yok muydu bilmiyorum ancak klan amblemlerini bireysel olarak değiştirebileceği bir sistem olur mu?

İnanın içimiz sıkılıyor sürekli aynı simgeleri renkleri görmekten, en azından benim sıkılıyor.

İsteyen klanlar "kurallar dahilinde" kendi oluşturdukları veya tasarladıkları klan simgelerini koyabilseler bence bi renk gelebilir oyuna diye düşünüyorum.

Bu simge işi oyuncuların profil resimleri içinde uygulanabilir.

Yani belli başlı 3,5 seçeneğin olduğu değişmez sabit tasarımlar yerine böyle bir sistem olamaz mı?

• Hikaye kısmıyla ilgili benimde önerim olacaktı.

Yukarıdaki mesajlarda okuduğum kadarıyla hikaye kısmıyla ilgili bir düzenleme yapılması istenilmektedir.İllegal oyuncular burayı şu an mesken tutmuş durumdadır. Yukarıda

birkaç kişi hikaye kısmının tamamen kaldırılmasını istemiş. Ben tamamen kaldırılmasından ziyade önemli miktarda özelliklerinin düşürülmesinden yanayım. Orada kasmak isteyen yine

bulunsun derim.

Neler yapılabilir;

1) Hikaye kısmına günlük belirli limit getirilebilir. Atıyorum günlük 5000 rakamına ulaştığınızda artık hikaye kısmı yapılamasın. Sayıyı örnek olarak verdim. Değiştirilebilir.

2) Hikaye kısmında kazanılan altın ve exp miktarı yarı yarıya azaltılsın.

3) Hikaye kısmında sadece altın kazanılabilsin, exp hiç elde edilmesin.

Notlarınıza bu önerileri de ekler misiniz Aphelion

• iki farklı öneri var. Birisi hikayenin kaldırılması diğeri hikayenin özelliklerinin azaltılması. Bence ikisi de güzel öneri. Yapılabilirse oyun anlamında iyi yol alinir

• Olayın Farklı Boyutları Var

Lafı Eğip Bükmeye Gerek Yok , Gameforce ' nin Bu oyunu Gözden Çıkardığı O Kadar Belli ki

Sebebi Yeni Oyuncu Bulamıyor , Bu Oyunu Oynayanların Çoğu Eski Sürüm Oyuncuları

Sürekli Yeni Server Açarak , Çarkı Döndürmeye Çalışıyorlar

Belli Noktaya Kadar Böyle ama Daha Ne Kadar Bu Şekil Gidecekler ?

---

Bu Kadar Öneri Yapıldı Sonuç ?

Aphelion Harici Rahatını Bozup , Şuraya İki Kelam Eden Yönetici Gördünüz mü ?

Eskiden Buralar Böylemiy di ?

---

Hikayeyi Kaldırmak Veya Sınırlandırmak Belli Oranda Emeğiyle oynayan Oyuncuları Tabi ki Destekleyecektir

Pvp Botundan Tutunda , Mağara Botuna Kadar Her Türlü İllegalite Var

Burada Oyuncuların Önünde 3 Seçenek Var ;

1- Rakibin Bottan Ceza Almasını Beklemek (Sabır Taşı Olmak lazım)

2- Rakipleri Gibi Bot Kullanmak (Başka Türlü Rakibi Yakalamak İmkansız , senin 3 iblis kestiğin yerde rakip 6-7 iblis kesiyor)

3- Oyunu Rölantiye Almak veya Bırakmak

---

Size Bunların Haricinde Daha Sıkıntılı Bir Noktadan Bahsedeyim ;

Şimdi Bu oyuna Ciddi Para Verip , Saatler Harcayanlar Yinede Farkın Kapanmadığını Görünce

O Bot kasıyor Ceza Almıyor , Bende Kasayım Çok Çok 60 Gün Sonra Oyuna Dönerim Noktasına Geliyor.

---

BOT CEZASINDA DİREK HESABIN KAPANMASI LAZIM ( BİR CAYDIRICILIKTIR)

---

Birine Küfretsen , Multi Kullansan Vb İllegalitede Direk Hesabı Banlıyorsun da Adam Emeğe Küfrediyor Neden Ödül Gibi 60 Gün Ceza Veriyorsun ?

Aslında Buradan Yönetimin Bakış Açısını Anlayabilirsiniz Bota

Yakalanmadığın Sürece Kullan , Paranı Harca , Yakalarsakta 60 Gün Sonra Gel Oyununu Oyna Diyor

---

Server 38 Bir Nebze Yine Canlı , Diğer Severler Yenileri Hariç Gerçekten Ölü , Sadece Cenaze Namazı Eksik

Eski Sürüm Oyuncuları Bıraksın Tamamen , Bitefiht Diye Bişey Kalmaz

Çok Açık Söyleyim , OSMANLI - MKA Rekabeti Olmasın , S 38 i De kapatın Gitsin

Rakip Olmadıktan Sonra Bu Oyunu Oynamanın Ne Anlamı Var ki ?

• Ondan sonra gelelim görev kısmına.Görevi faaliyet puanı ile yeniliyorum günde 3 sefer nerdeyse .Gelen görevlerin 10 da 6 sı senden güçlü 25 kişiyi öldür ,30 kişiyi öldür vs vs.diğer olanlarda 800 bin altın veriyor dalga geçer gibi.yav arkadaş sw de oynıyan toplam 30 kişi mi varda ben 30 tane benden güçlü adam bulucam .Böyle olunca ne oluyor benım faaliyet puanları yanıyor .Görev yapabiliyor muyum hayır .Bu da mesela bir bug .Bunu da bi düzeltin (tabi düzeltebilirseniz ;senelerdir aynı).

Hikaye kısmına gelirsek ; bu kadar sıkıcı bir olay olamaz .Robot gibi bas bas fare tuşuna .Hep aynı seneryo hep aynı şeyler . mesela bi kısayoltuşu koyun ;x10 kere mesela şunu yapsın veya x5 kere bunu yapsın gibi gibi. Kolaylaştırın ki hikaye kısmını millet botta kullanmasın .Onu bunu bannlayarak hiçbirşey elde edemezsiniz .Önünede geçemezsiniz bot kullananların.adam siler tekrar bi hesap açar .3 günde 300 level .ne olucak sanki paramı veriyor.

Yani bla bla bla.Ne derseniz diyin burda ne anlatırsanız anlatın ,isterseniz oyunu baştan yazın,kimse burda yardımcı olamaz.Sizin /benim istediğiniz herşey komple oyunun bütün dünyada değişmesi demektir ki bu topada kimse girmez .Gittiği yere kadar böyle gider.

• Yazdıklarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Ayrıca Aphelion bey ,siz de kendinizce birşeyler yapmaya çalışıyorsunuz .Bunun içinde teşekkürler yinede .Lakin siz de biliyorsunuz ki siz dahil bütün op ların oyun içi herhangi bir değişime yada artı bir mod ekleme vs gücünüz yetmez.sizler söyleseniz bile gerekli mercilere burda olanları onların dediği sadece ;”önerileriniz için teşekkürler OP Aphelion”

Ben yeni bir yönetici değilim, evet işleyişi uzun yıllardır çok iyi biliyorum, lakin elimden geleni yapmak adına buradayım, yapmazsam olduğum konumun hakkını vermemiş olurum.

Aphelion

GO

• her zaman öyle olunmalıdır,her işte.lakin siz de bu durumdan rahatsız değil misiniz? hangi biri yapıldı mesela burdakilerin ya da yapılacak .Hani biraz umutlandırıyor gibi oluyorsunuz bizleri ve kendinizi.Sonuç, sizede bizede hüsran.o yüzden bence bu postu kapatalım.

Tekrardan söylüyorum ama ,çabanız için teşekkürler .

• Olunmayan birşey için burda laf anlatmaya ne gerek var ki. Birtane birşey göster mesela olan .Sadece burda konuşulanlar normal de önemli lakin kimse tarafından önemsenmeyen şeyler .Laf olsun torba dolsun diye konuşmak burdakiler .yukarıda örnek verdim .en basitinden .6 senedir zırh görünümleri isteniyor .ki cok ta büyük bi istek değil .Sonuç ne peki ?

• Durumu BENEDICT güzel bir şekilde açıklamış. Şuan çark dönüyor bir şekilde, ülkeler bazında hesapladığında sürekli yeni serverlar açıldığı için Gameforge ekibi kazançlarını bir şekilde devam ettiriyor. Şu yazılanların hiç birisi gerçekleşmeyecek ama bir umutla yine ve yine belirtiyorum...

1-) Eski zırh görünümleri

2-) Eski versiyon bir nostalji server

3-) Dövüş değeri saçmalığının kaldırılıp eski usul kademe aralığına geçilmesi (Pvp oynayan oyuncuların bir süre sonra mecburen kademe kasması durumunu ortadan kaldırmak için)

Not: 3. Madde güncel sunucularda olmaz bu sunucular böyle başladı böyle bitsin diyorsanız da, yeni gelecek sunucuda kademe aralığı seçeneği daha cazip olacaktır.

bunları notlarına eklersen sevinirim Aphelion

• Pandemi sürecinde yoğunuz arkadaşlar.. herkes evinde değil ne yazık ki.. diğer forumlar böyle biz neden böyleyiz gibi bir sorgulama doğru değil..

Sabredelim. :)

• yanlış duyurmuşum hepinizden özür dilerim. tekrarı olmayacaktır.

Kaç aydır duyuru paylaşıyorum ilk defa böyle oldu.

işi boşladığım falan yok.

azizcan sende yeter artık dicem ama vazgeçmeyeceksin takıma sallamaya.

Hepinize iyi oyunlar dilerim

Never Give UP

• Oyun takımı ve oyunla ilgileniyorum hilecileri tespit ediyoruz ve botları kapatıyoruz yalan dolan hile takıma başvurup girmeye çalışan hilecileri de tespit ediyorum. oyun takınına gelen ticketleri değerlendiriyoruz.

bizim işimiz oyunla :) bu cevap size yeterli olmuştur sanırım.

Forumada girip duyuruları yayınlıyorum evet bu ay hata yaptım vampir ve kurt adam etkinliğini yanlış duyurdum. özdür dilemekte bir erdemdir. o erdemi gösterdim.

Forumdaki isteklerinizi önerilerinizi okuyorum hepsini sirkete iletiyorum zaten bunlara tek tek cevap vermiyorum böyle bir zorunluluğumda yok. İşim oyundaki işleyişi kontrol etmek ve oyun takımı operatorlerını denetlemek.

bu konuyu burada kapatıyorum başka cevap vermeyeceğim iyi oyunlar dilerim.

saygılar.

Never Give UP

• yahu tutturmusşunuz bir birleşme diye birleşşe ne olacak eskiden birleştide ne oldu şimdi hepsi çöp hadi diyelimki birleşti en fazla s28e kadar tek server olur bu serverları toplasan 100kişi çıkmaz aktif oynayan x6 server varken x1 serverda kim neden oynasın karşında oynayan yokken kendi kendine pvp yapsan ne olacak gir mağara yap aynı şey

oyuncu sayısını çoğaltmanız çok zor eskiden oynamayan kimse bu oyunu oynamaz bi çekiciliği yok dışardan baktığında herşey para oyunda para harcamazsan hi bişey yapamazsın herkes anlatıyo ben şöyle oyuncuyum ben en iyisiyim sen onu çocuğa anlat taşlı itemin yoksa bi hiçsin taşsız itemlerle taşlı oyuncuyu yen gel öyle anlat bana

birde bot diye birşey var ya bu programı serbest yapın herkes eşit olsun yada engelleyemiyosunuz tespit edemediğiniz programlar var biliyorum ticket açtım daha önce programıda söyledim linkine kadar ama tespit edilemiyor belli ozaman tek seçenek kalıyor Taverna hikaye modunu kaldırın başka birşey bulun

• Merhabalar,

Oyuncu arkadaşlarımız bazı hususları karıştırdığını farkettim. Takım yapısı olarak bizim burada ki görevimizi oyunun işleyişini yüzeysel olarak takibi ve GF ile arasında bir köprü oluşturmaktır. Biz yazılım ekibimi değiliz arkadaşlar. Yani siz server birleşimi istediğiniz de biz türk takımı olarak bunu gerçekleştiremeyiz. Ama zannetmeyin biz sizin isteklerinii iletmiyoruz. Bunları biz iletiyoruz ama burada karar mercisi biz değiliz. Server birleşimi de kolay bir işlem değil. Şirket te bunun yerine yeni server açmak daha kolay olduğunu sanıyorum yeni server açıyorlar. Ayrıca Bitefight halen var olmasının sebebi GF'nin en eski oyunlarından yanlış hatırlamıyorsam ogame'den sonra kurulan ikinci projesidir. Yani ilk göz ağrısı gibi birşey yani halen aktif olarak devam etmesinin sebebinin de bu olduğunu düşünüyorum. Ama yakın geçmişe baktığımızda gene sizler için şirket aylık olarak düzenli etkinlikler yapmaktadır. Her ne kadar size yeterli gelmese de gene birşeyler yapmaya çalışıyorlar.

r1BWB1.png

• Merhabalar,

Oyuncu arkadaşlarımız bazı hususları karıştırdığını farkettim. Takım yapısı olarak bizim burada ki görevimizi oyunun işleyişini yüzeysel olarak takibi ve GF ile arasında bir köprü oluşturmaktır. Biz yazılım ekibimi değiliz arkadaşlar. Yani siz server birleşimi istediğiniz de biz türk takımı olarak bunu gerçekleştiremeyiz. Ama zannetmeyin biz sizin isteklerinii iletmiyoruz. Bunları biz iletiyoruz ama burada karar mercisi biz değiliz. Server birleşimi de kolay bir işlem değil. Şirket te bunun yerine yeni server açmak daha kolay olduğunu sanıyorum yeni server açıyorlar. Ayrıca Bitefight halen var olmasının sebebi GF'nin en eski oyunlarından yanlış hatırlamıyorsam ogame'den sonra kurulan ikinci projesidir. Yani ilk göz ağrısı gibi birşey yani halen aktif olarak devam etmesinin sebebinin de bu olduğunu düşünüyorum. Ama yakın geçmişe baktığımızda gene sizler için şirket aylık olarak düzenli etkinlikler yapmaktadır. Her ne kadar size yeterli gelmese de gene birşeyler yapmaya çalışıyorlar.

aslında karıştırdığımız bir şey yok biz öneri şikayet yazıyoruz sizde bunu şirkete iletiyosunuz buraya kadar bi sıkıntı yok

devamında gf herhangi bir cevap dönmüyor bize bilgilendirme yapılmıyor gf sallamıyor bizi diye düşünmekten başka birşey gelmiyor aklıma

örnek ben d.değeri saldırı aralığından şikayet ediyorum buna cevap olarak 2 satır bir açıklama gelmiyor gibi

muhtemelen sizde cevap alamıyorsunuz ki varsayımlarla konuşuyorsunuz

bu önerileri bir araya toplayıp forumda bir anket oluşturup değişiklik için 2,3 seçenekli oylama yapılabilir oyucuların istekleri doğrultusunda değişiklik yapılabilir mesela

örnek;

pvp için

1-dövüşdeğeri aralığı

2-kademe aralığı

itemlerin seçimi

1-kademe

2-dövüşdeğeri

gibi gibi...