Általánosnál is általánosabb - Ide bárki írhat bármit ami csak az eszébe villan.

  • Erre is ott a példám, hogy a modok nagy része fölösleges. Ahogy a game team részéről is te, Cain és SilentSlayer vagytok elérhetőek, éppen amilyen mértékben.


    Ha most lennék kamasz, tuti nem fogna meg a közösség (ami mondhatni már nincs).

    Gintama-sig-02.gif


    Animegirl 2007-2022

    "俺に勝てるのは俺だけだ。" - Thank you captain obvious, Ahomine :D


    WARNING!!! Brainless manga-freak and crazy sh*tpost maker 8)

    Edited once, last by Nuttika ().

  • Erre is ott a példám, hogy a modok nagy része fölösleges. Ahogy a game team részéről is te, Cain és SilentSlayer vagytok elérhetőek, éppen amilyen mértékben.


    Ha most lennék kamasz, tuti nem fogna meg a közösség (ami mondhatni már nincs).


    Kamaszok már nem nagyon játszanak. A legújabb szerveren kb 300 aktív tag van. Ebből többen 5-10 év után tértek vissza a játékhoz, de a zöme régi.. és már többen töröltek, mert kicsi a létszám.. ehhez kicsik a MOD-ok és a GO-k is.. egy "normális" kamasz más online játékot fog tolni, ahol van normális grafika, folyamatosak a frissítések és elmegy telón is..

  • Köszönöm, a választ!


    Kiöregedett a játék, és a fórum olyan, mint egy zombi. Mintha élne, mozog, de üres.

    Mi mindent el nem lehet érni frissítéssel!


    Értem én, hogy jöttek az új játékok, láttam próbálkozást mobil appal, de siralmas látni a játékban, ahogy 50-100-as szintig van 3 farkas karakter, amit gondoznak, és azok is tartoznak valakihez.


    Feljövök a fórumra, és mintha avas szalonnát szopogatnék. A Spamben több hónapos bejegyzés az utsó, az enyém. Semmi kommunikáció, és ha valaki kiakad, hát irgum burgum.

    No meg ez:

    (أعضاء (14VS (9) مراقبين


    User vs Moderator


    Ne is haragudjatok, ez a legalja. Az egész BF fórum ennyi. Több a (aktív) moderátor, mint a felhasználó


    Megyek, megpróbálom összeszedni a visszatérőket, a nyuggereket, és a kitartókat a mostani ötösön, és várom a játékos választ.


    Ave!

    Az önbizalom az önismeretből fakad.


    A világ tükröt mutat. Mit látsz benne? A sminked, a tetoválásod, dekoltázsod, vagy a kidolgozott izmaid?

  • A telefonos app mondjuk nem lett volna egy rossz lépés a gf-től, de az a nagy büdös helyzet, hogy a profit kimaxolás orientált üzletpolitikájuk miatt én amúgy is a csődnek szurkolok. :D Le se *fütty fütty fütty*-lik a saját fogyasztóikat, akikből megélnének, így megérdemlik.


    Csicsoba tekintve, hogy hónapokkal ezelőtt írtál és én se vagyok mindennap, nem láttam értelmét írni oda. Ahogy annak se, ha csak ketten irkálunk egy-egy témába. Ahhoz, hogy valamit lehessen kezdeni, nem ártana egy minimum 5, inkább 10 fős társaság, aki legalább heti 2-3x benéz és ír valamit a fórumra. Ez itt nincs meg. (Ahogy egyetlen másik magyar GF fórumközösségen sem.)


    Ahogy az is minden magyar GF közösségre igaz, hogy több a mod, mint a(z) user és erre még rátesz egy lapáttal a dacos hülyeségük.



    Ami a játékot illeti, ha lenne időm rá, talán még csatlakoznék is.... bár kéne már némi kisokos, mert nagyon nem ugyan az a játék, mint 2007/8-ban volt.

    (Amúgy s2-n, vagyis a mai s5-ön van karakterem, ráadásul farkas :D A szintjét ne kérdezd, nem emlékszem rá. :D )

    Gintama-sig-02.gif


    Animegirl 2007-2022

    "俺に勝てるのは俺だけだ。" - Thank you captain obvious, Ahomine :D


    WARNING!!! Brainless manga-freak and crazy sh*tpost maker 8)

  • SilentSlayer Köszönöm!




    Nuttika Sajnos találkoztam már manával, amit Tőled szedtek.

    Ez is egy újdonság, ha messzire nézünk.

    Örömmel látnánk bármelyik karaktered a feléledő kis csapatban, abban, ami a nagy HAF-ból maradt, vagy lett.

    Az élet viszont dübörög, ide kevés idő jut.

    Most szabadságon vagyok, azért tudom itt verni a billentyűt, különben a kis időt inkább én is a családdal töltöm.


    Egy ideig gyakran felnéztem, de mivel változás nem volt, és csak gépiesen vertük a számokat a spam részlegben, nem láttam értelmét feljönni.

    Most is a játék beli kérdés miatt jöttem. Igazából SilentSlayer válasza miatt :)

    Az önbizalom az önismeretből fakad.


    A világ tükröt mutat. Mit látsz benne? A sminked, a tetoválásod, dekoltázsod, vagy a kidolgozott izmaid?

  • Azon nem csodálkozom, hogy láttad a manámat. A régi s4-es karit ritkábban ütik, az s2-est szokták páran. Főleg ugyan az a pár ember, mindennap, a napi max mennyiségben. Pedig volt, akire ráírtam, hogy értelme nincs, mert arany csak az van, amit max ők hagynak, totem meg nem lesz, mert felnézek rá pár hetente. A manáért tuti megéri :D


    HAF-os soha nem voltam, bár úgy tudom, vannak régi Gaias-sok (2010 környéki csapat), akik odamentek. Talán Horda néven futottak azután, hogy elmentek és ha jól tudom, a mai napig is van Horda, de már nem a régi kemény maggal.


    Most felpillantottam, tök vicces, hogy a toplistán a két első klán, a Horda és a Hiro is s2-es :D A Hironak ráadásul elég nagy történelme van. :P

    Gintama-sig-02.gif


    Animegirl 2007-2022

    "俺に勝てるのは俺だけだ。" - Thank you captain obvious, Ahomine :D


    WARNING!!! Brainless manga-freak and crazy sh*tpost maker 8)

  • Két kapunyitó klán.


    Valami megegyezés megszülethetett. Egyszer egyik, másszor másik nyit. Vagy valamelyik al- testvér- vagy kisklánjuk.

    Lehet, olyan, mint a GF. Üzlet van mögötte. Természetesen itt anyagi javak nélkül.


    A győzelemre első sorban a küldetések miatt van szükség. Ezért nem kímélnek, ha le tudnak verni. Gondolom adottság, és szempont nélkül van a karaktered, úgy meg könnyű aprítani.

    A fő gond az, hogy akik gyepálnak, nos Ők játszanak.

    Ennyi az aktív játékos a harci értéked alatt, aki felér hozzád, durván 900 Harci értékpont távolságig.


    Most a játék már napi 10 percet sem vesz igénybe.

    A harcok közt nem kell pihenési idő. Free karakterként akár lezavarhatsz 126-ot is, ha van annyi ellenfeled mindezt széles sávon talán 5 percen belül


    Persze ha klánban vagy, néha beszélgetsz kicsit :D

    Az önbizalom az önismeretből fakad.


    A világ tükröt mutat. Mit látsz benne? A sminked, a tetoválásod, dekoltázsod, vagy a kidolgozott izmaid?

  • Persze ha klánban vagy, néha beszélgetsz kicsit

    Sajnos már azt sem igazán.

    Megegyezés az van, de nem 2 klán, hanem 5 vesz részt benne és persze szívatás is van azért mellette rendesen vámpír-farkas viszonylatban. Csak hogy ne legyen olyan unalmas a játék. No és persze azért is, mert vannak akik szeretik keverni a ...-t.

  • Paktumok már akkortájt is voltak, amikor én kiszálltam (2012), csak én nem akartam benne részt venni. Ez volt velem az egyik gond. De akkor még nagyon más volt a helyzet, rengetegen játszottak, tényleg volt versengés. Lehet, hogy pont ennek a paktumnak a kezdeménye volt, ami nekem tetszett. Már nem emlékszem.


    Anno emlékszem, az egyik klántársunk egy ápolónő volt és sokszor éjfélig fennmaradtam vele beszélgetni, hogy ne legyen egyedül, noha nekem másnap korán kellett kelnem, mert 7:45-től tanóra volt.


    A piac anno jó ötlet volt, úgy cuccoltuk a másikat, erre bevezették hogy ha jól rémlik csak 1x lehet kirakni, utána nem átadható.... De a legtöbb újításra azt mondom, a régi bf-re szavazok, annak volt hangulata. Értem én, hogy fejlődik a net és fejlődnek a játékok is, de vannak sikeres játékok, amik úgy fejlődnek, hogy a régi varázsukat is megőrzik, így rajongói tábor is megmarad.


    Fritz már a Hiro belül sincsen beszélgetés?

    Gintama-sig-02.gif


    Animegirl 2007-2022

    "俺に勝てるのは俺だけだ。" - Thank you captain obvious, Ahomine :D


    WARNING!!! Brainless manga-freak and crazy sh*tpost maker 8)

  • Szia, FitzRoy !


    Örülök, hogy olvaslak :)


    Sokáig én is csak vegetáltam, közben észre sem vettem, lehalt a klánélet.

    Most igyekszem összeszedni, aki még játszik, de nagyon kis sikerrel.

    Mindenki megszokta, hogy 5 perc alatt végez, és megy is tovább.


    Jajj.... ez kicsit furán hangzott =O

    Az önbizalom az önismeretből fakad.


    A világ tükröt mutat. Mit látsz benne? A sminked, a tetoválásod, dekoltázsod, vagy a kidolgozott izmaid?

    Edited once, last by csicsoba ().

  • Vámpír oldalon szerintem már csak akkor van némi élet a klánokban, amikor nyit az adott klán. Nem azt mondom, hogy soha senki nem szólal meg, de nem olyan, mint régen. A bizniszelések még működnek, ott inkább az a gond, hogy már a pk-s cuccokra sem igazán vetődik a csapat. Van hogy az is megy vissza a kereskedőnek.

    Farkas oldalon van ugyan 2 pici karim, de inaktív klánban. Voltam a Hordácskában egy ideig, ott inkább az volt a bajom, hogy túlságosan is "hangos volt" a klán. :)


    csicsoba, én is örülök, hogy látlak. :)

  • Fitz jól sejtem, hogy még a régi Hordában voltál jó pár évvel ezelőtt?

    Gintama-sig-02.gif


    Animegirl 2007-2022

    "俺に勝てるのは俺だけだ。" - Thank you captain obvious, Ahomine :D


    WARNING!!! Brainless manga-freak and crazy sh*tpost maker 8)

  • Lehet szidni a team-et szokás szerint,de például a fórum csapatból összesen 3-an maradtunk. 1db admin és 2db moderátor,smodunk már nincs is. Elég érdekes fórum team lenne,ha 1 személy lenne aki saját magának felel és senki nem ellenőrzi. Mikor én ennek a csapatnak a tagja lettem 8-9 évvel ezelőtt akkor még több,mint 10-en voltunk a fórum csapatban. Ahogy a fórumozók száma csökkent úgy csökkent a csapattagok száma is. Arról,hogy megszüntették a különálló fórumot és ide vonták össze,arról nem tehetünk és én személy szerint úgy gondolom,hogy az volt az utolsó szög a magyar fórum koporsójába. Minket nem kérdeztek meg róla csak tényként közölték,hogy xy dátummal bevezetésre kerül és kész,normális tájékoztatást sem kaptunk róla. Ezalatt a több mint 8 év alatt csak azt hallgattam a team tagjaként,hogy mi mégis milyen feleslegesek és idegesítőek vagyunk és mennyire nincsen szükség ránk. Személy szerint én normálisan és lelkiismeretesen végeztem a feladataimat mindenhol gf-es teamtagként és ide sem lábat lógatni jöttem,itt is minden tőlem telhetőt megtettem,hogy maximálisan fair módon kezeljek mindent amit lehetséges. Évek óta próbáljuk a lehető legkevesebb warn-t kiosztani,hogy az amúgy is rohamtempóban fogyatkozó közösség ne szűnjön meg,mára eljutottunk odáig,hogy az egyértelmű provokációt is szó nélkül hagyjuk Nuttikától,hogy legalább valaki aktív megmaradjon. Lehetne vasszigort tartani és örülni,hogy párhavonta legalább van kit figyelmeztetni,de minek?...Ilyenkor jön a kérdés,hogy mégis mit vártok tőlünk? A szabályokat betartatni vagyunk itt elsősorban és ezt a lehetőségekhez mérten meg is tesszük. Nem várunk és nem is kapunk érte köszönetet,szidalmazást és ujjal mutogatást viszont annál többet. A bitefight kora leáldozott,a játékosállomány sosem volt még ilyen kicsi,ebből következően sosem fórumozott ilyen kevés ember és sosem volt ilyen kislétszámú a team sem,amit előszeretettel okolhattok mindenért. Viszont azt soha senki nem mondhatta el magáról,hogy segítséget kért és nem kapott. Mi is örülnénk neki,ha sokkal többen lennénk,örülnénk ha lenne alkalmunk új emberekkel bővíteni ezt a közösséget,de ami tőlünk tellett ilyen téren azt már évekkel ezelőt megtettük. Az új játékosok bevonzása nem a mi feladatunk és lehetőségeink limitálva vannak. Ha valaki szabályok nélküli felületet keres magának az amíg itt vagyunk nem fog új otthonra lelni,viszont aki szeret kultúrált módon beszélgetni másokkal és valamilyen összeköttetésben van a bitefight-al,azt is mindig is szívesen láttuk és ezután is tárt karokkal várni fogjuk. A közösséget nem mi építjük,az rajtatok áll és nekünk is érdekünk,hogy minél nagyobb és sokszínűbb társaság jöjjön össze. Nem tudok olyanról,aki miattam maradt volna távol az itteni fórumozástól és nem hiszem,hogy a jövőben ez elő fog fordulni. Ahhoz,hogy megértsem a Gameforge stratégiáját és terveit nem vagyok elég nagykutya itt,de amennyire lehet próbálok alkalmazkodni hozzá,még ha alkalmanként igen nehéz is. Az lehet,hogy én nem így csinálnám,de majd ha egyszer többmilliárdos vállaltom lesz ráérek üzleti stratégiákon gondolkodni...

  • Amikor te moderátor lettél, akkor még volt egy minimum 50-60 fős társaság (a team nélkül), amelynek olyan 15-20 fő volt a kemény magja (szintén team nélkül). Most ez úgy néz ki, hogy team nélkül vagyunk per pil mondjuk 3-an, kemény magnak meg én egymagam. Rám egy mod is elég, remélem ebben megegyezhetünk. :D (Amúgy nyugodtan ki lehet banolni, remélem tudod,hogy nem fog meghatni. Ültem már le visszavont bant is...)


    Azért azt sem érdemes feledni, hogy volt pl. külön RPG rész, aminek külön modja volt, sőt SMOD-ja (Nerina), a spamre is külön emberke jutott, nem is egy, az általánosnál meg nem volt ritka a napi 50-60, ünnepi időszakban akár 100-110 bejegyzés/nap. Most itt átlagosan hetente van 1-2. (Néha beindulunk és letermelünk egy héten 10-15, aztán hetekig néma csend.)


    Ami Ninnat illeti, igen is, szükségtelen a jelenléte, pláne, ha csak kampány szerűen van jelen. *** Itt anno sokan leírták, leírtuk, hogy nem az a járható út, amit a team képvisel, de akkor még mindenre szórtátok ok nélkül a bant. Utólag lehet játszani az engedékenyet, de akik akkor elmentek, nem jönnek vissza. Ők most értek el a pánik időszakba, és nem veszik észre, hogy egy ideje csak a team tag küld egymásnak videót az egyetlen "aktív" spam témában. A közösséget meg kibanolták. A BF már ezen túl jutott, mi már a csendes kihaltságnál vagyunk.


    Nem mondom, hogy nem lehetne feléleszteni a közösséget, ha pl. körlevelekkel próbálnák aktivizálni a még játszókat, de ahhoz vonzóvá kéne tenni a fórumot és ez bizony a team-et is igényelné.



    Viszont azt soha senki nem mondhatta el magáról,hogy segítséget kért és nem kapott.

    Kicsit olvass vissza, párszor már említettem, hogy szét lett spamelve a profilom és törlést kérnék. Jelentettem is, de nincs változás. Amúgy lenne számtalan régi eset is, de ezt fölösleges felsorolni.

    Gintama-sig-02.gif


    Animegirl 2007-2022

    "俺に勝てるのは俺だけだ。" - Thank you captain obvious, Ahomine :D


    WARNING!!! Brainless manga-freak and crazy sh*tpost maker 8)

  • Raix.. nem tudsz a széllel szemben pisilni, szerintem ezt Te is beláthatod.. :) Mindenesetre remekül összefoglaltad a Fórum haldoklásának legfőbb problémáját.


    Nutti, sajnálom, h hosszú évek után sem sikerül túllépned a virtuális világ dolgain.. habár idősebb lettél, mégis mást se látok/látunk tőled, h itt mi történt veled, milyen sérelmek értek.. bízom benne, h eljön az az idő, amikor ezeken már túl fogsz tudni lépni..


    A játékosok jó része SOHA nem fogja használni a fórumot.. nincs ideje, energiája és NEM ÉRDEKLI. Mehetne körlevél, de az effektív értelme nulla. Mint ahogy megy körlevél az aktuális eventekről, de a többséget ez se "izgatja".

    Pl csicsoba leírása szerint is napi 10 perc elég a játékra. Tapasztalom én is, hogy csak feljönnek, lenyomják az AP-t és csinálják a virtuális világon kívüli dolgaikat.. foglalkoznak a családdal, barátokkal. A Fórumra csak elvétve téved fel bárki.


    El kellene fogadni, h elment a világ a BF/GF mellett. A maradékot nem kellene egyfolytában üldözni ( pl ninna, Raix ), de szerencsére MOD-ok szükségességét/létszámát nem a Fórum közössége határozza meg :)

  • Ismétlem, Ninna olyan, mint ha nem lenne itt. Ha nem említem, további 2-3 évig meg se szólal.

    Nem tudom, régen pl. én voltam az ügyeletes fórumos a klánomban, ha volt hír, én jeleztem, ezért nem tolakodtak, hogy kommentelhessenek.


    Az egy dolog, hogy elment a fórum felett az idő, de semmivel sem kisebbíti azt a tényt, hogy a leépítésben benne volt a csapat keze is.


    Az meg nagyon is aktuális, hogy megkértem a "hűdeaktív" modokat, hogy takarítsanak, de a fülük botját se mozdítják.

    Gintama-sig-02.gif


    Animegirl 2007-2022

    "俺に勝てるのは俺だけだ。" - Thank you captain obvious, Ahomine :D


    WARNING!!! Brainless manga-freak and crazy sh*tpost maker 8)

  • Kicsit olvass vissza, párszor már említettem, hogy szét lett spamelve a profilom és törlést kérnék. Jelentettem is, de nincs változás. Amúgy lenne számtalan régi eset is, de ezt fölösleges felsorolni.

    Kedves Nuttika,amennyiben szeretnéd,hogy a profilod moderátorok tartsák karban ez esetben célszerű lenne őket nem letiltani,ellenkező esetben ez az üzenet fogadja őket:

    This member limits who may view their full profile.



    Sajnos a fórumfelület kitalálói nem gondoltak erre az apróságra,mikor a felhasználó letiltását lehetővé tették. Amennyiben a probléma továbbra is fentáll javasolom jegy nyitását support rendszeren keresztül,amelyet szívesen továbbítok olyan felettesemnek,akit nem tiltottál még le,mert jelen esetben a feladat végrehajtása számomra nem lehetséges,a problémával foglalkozás pedig alapvetően nem az ő feladatuk lenne. Bocs.