Zachowaj czujność!


Ważne linki
Zachowaj czujność!

Rekrutacja Operatorów Gry - OTWARTA!


 • OSTRZEŻENIE! Uwaga na fałszywe linki!!!  W ostatnim czasie doszło do nasz wiele zgłoszeń, które dotyczyły linków prowadzących do fałszywych stron, na których rzekomo można było zdobyć darmowe PK, szybkie osiąganie poziomów, darmowe przedmioty itp.  Phishing

  Jest to obecnie bardzo popularna forma stosowana przez oszustów, a mająca na celu wyłudzić nasze dane. Niestety, pomimo wielu ostrzeżeń, jest ona bardzo skuteczna. Oszuści wykorzystują coraz lepsze metody na zmylenie odbiorcy. Umieszczając w wiadomości odnośnik ( link ) do łudząco podobnej nam strony usypiają tym naszą czujność , po czym nieświadomie wpisujemy swoje dane ( login/hasło ) na witrynie oszusta.

  Ochrona przed phishingiem

  Nie należy pod żadnym pozorem otwierać odnośników i załączników otrzymanych w wiadomościach.


  Każda wiadomość ma na celu przekierować nas na stronę wymagającą podania danych powinien wzbudzić naszą czujność. W przypadku komputerów stacjonarnych, najechanie wskaźnikiem myszki na wątpliwy odnośnik wskaże nam rzeczywisty link strony do której on prowadzi. W przypadku urządzeń mobilnych, nie ma możliwości sprawdzenia źródła przed jego otwarciem.


  Bądź czujny!!!


  Może się zdarzyć, że otrzymamy linka od osoby z którą już dawno nie mieliśmy kontaktu, lub podszywa się pod naszego znajomego, bądź pod członka Teamu.

  Co gorsza – konto Twojego znajomego mogło zostać zhackowane i bez jej wiedzy udostępniane są fałszywe treści.


  Jeśli przez przypadek klikniecie w linka z nieznajomej strony to pobierze wam się złośliwy plik, ale jest jeszcze jeden ratunek, aby uniknąć kradzieży waszego konta: Pod żadnym pozorem go nie otwierajcie tylko od razu usuńcie z waszego komputera!!! Po usunięciu złośliwego pliku szybko zmieńcie hasło swojego konta!


  Zadbaj o bezpieczeństwo swojego konta!!!


  Warto zadbać o bezpieczeństwo swoich kont zachowując w poufności swoje hasła i identyfikatory. Każdą wątpliwą stronę sprawdźmy pod kątem bezpieczeństwa.

  Najlepiej używajcie do gry unikatowego hasła, tzn. takiego, którego nie używacie do innych aplikacji.


  Zadbajcie również o bezpieczeństwo swojego PC!!!


  Jeśli chcecie chronić swoje konta, musicie koniecznie zadbać o bezpieczeństwo Waszego systemu PC.

  Znajdziecie tutaj listę z procesami, które warto regularnie wykonywać, aby zagwarantować optymalną ochronę Waszego PC.


  1. Aktualizujcie na bieżąco swój system operacyjny (Windows).

  Stan Waszego Windows możecie sprawdzić na następującej stronie: Windows Update


  2. Aktualizujcie na bieżąco swoje przeglądarki.

  Pamiętajcie, że Bitefight korzysta z przeglądarki. Dlatego zainstalujcie najnowszą wersję tej, której używacie.  3. Upewnijcie się, że wtyczki do Waszych przeglądarek oraz inne aplikacje internetowe posiadają również najnowsze wersje.  Najbardziej popularne wtyczki to:


  Adobe Reader

  Java

  Flash Player


  Najbardziej popularne messengery to:


  ICQ

  GG

  Skype


  Program freeware Secunia Personal Software Inspectorprzeszukuje komputer pod kątem programów, które wymagają aktualizacji bezpieczeństwa, i ukazuje odpowiednie linki do ich ściągnięcia.


  4. Używajcie aktualnej wersji programu antywirusowego.


  Uwaga na pułapki!

  Oszuści posługują się szeroką gamą tricków, aby dobrać się do Waszych kont. Jednak pamiętajcie: Oszuści nie spoczywają na laurach, tylko wynajdują co i rusz nowe sposoby kradzieży kont. Dalego nigdy nie przekazujcie swoich danych osobom trzecim, nieważne z jakiego powodu.  Metod jakie stosują oszuści, aby uśpić naszą czujność jest znacznie więcej. Przybierają one różne postacie tych wymienionych powyżej. Wszystkie jednak służą temu, aby wzbudzić nasze zaufanie lub przekonać nas do czegoś, co będzie dla nas bardziej opłacalne.

  Jak wobec tego ustrzec się przed oszustwami internetowymi i lokalnymi?

  • W celu zalogowania się do swojego konta rób to tylko z zaufanych urządzeń i aplikacji oraz nie korzystaj z otwartego Wi-Fi.
  • Komputer powinien mieć zainstalowane oprogramowanie antywirusowe, wraz z aktualną bazą wirusów.
  • Nigdy nie loguj się na konto z linków otrzymanych mailem, SMSem lub poprzez portal społecznościowy, czy też forum/gre
  • Nie podawaj swoich hasłem, osobom trzecim. Telefon zabezpiecz blokadą. Hasła ustaw na tyle mocne, aby nie można było ich rozkodować. Unikaj daty urodzin, imion własnych lub rodziny.


  Możliwość szybkiego wzbogacenia się usypia czujność wielu osób. Wykorzystują to oferując produkty, dzięki którym w krótkim czasie osiągniemy spory zysk lub szybki zarobek. Niestety, w ten sposób możemy utracić postacie/konta.


  Administracja Forum BiteFightPl


  orebf.png

  Masz pytania ? Potrzebujesz pomocy ? Napisz !

 • Orestes

  Closed the thread.