DEADLY STRING [**D.S**] vs GiaTonVasilia [O-T-B]

  • Γωνιά γωνιά σε καρτερώ γωνιά γωνιά σε ψάχνω....ARMAROS ντροπή τέτοια post εδώ..μαθαίνει ο κόσμος πως παίζετε ο πάπας ο Μητροπολίτης και ο Αρχιεπισκοπος...

  • Μπηκε το 2019 και οι στρατηγοι ακολουθουν μεγαλες τακτικες!!! Βγαλαν μια σφραγιδα και για να μην τους την παρουμε οπως παντα μας βαζουν και εμας καλυψεις να μην μπορουμε να βαρεσουμε. "Κλεινει η ψαλιδα" οπως ελεγαν παντα. Απλα για γελια και για κλαματα για ακομα μια χρονια σταθερα!!!


  • Αναφορά μάχης Fri, 15.02.2019 - 15:44:48

    race2small.gifDEADLY STRING [**D.S**]

    5-6.png

    Μαχητής: 3
    vs.

    race1small.gifGiaTonVasilia [O.T.B]

    7-5.png

    Μαχητής: 3


    Νικητής: GiaTonVasilia

    GiaTonVasilia κέρδισε: 765.763 Χρυσός


    Η Συμμαχία GiaTonVasilia απόκτησε μια σφραγίδα.

    Λαιμαργία

    Δύναμη: -5% (σε εχθρό)


    Σημαία

    Η Συμμαχία GiaTonVasilia λήστεψε με επιτυχία τη Συμμαχία Σημαία του Πύργου.

    Σημαία του Πύργου Σημαία του Πύργου

    Άμυνα: +10

    περασε τόση ωρα και δεν ειδα κανενα απο τη μεγαλη συμμαχια των θανατηφόρων deadly STRING να ποσταρει και είπα να τους βγάλω απο τον κόπο!
    ενταξει, το γλέντι ήταν μεγάλο! μονο μια μεταγραφη του μεγάλου παιχτη Volcano θα σας έσωζε...!μεγαλο κριμα που έμεινε μονος και έρημος (είμαι σίγουρος ότι ειναι επιλογή του όμως)
    τώρα αν τα ζόρια ειναι μεγαλα....ισως και μια μεταγραφη απο κανενα καινουριο παιχτη που ψαρεψε ο νικολάκης!


    Την καληνυχτα μου!

  • Μια νικη μετα απο τοσες ηττες και χαμενα ανοιγματα και δες χαρα χαχαχα. Επισης η 3αδα μας ιδια ειναι εδω και χρονια που παλευεται για πυλες για ποιες μεταγγραφες μιλας? Τελος παντων βαλατε σφαιρες μπηκαμε χαλαρα πηρατε νικη Μπραβο. Τωρα για γλεντι και τα σχετικα ξερεις τι γινεται μην στα ξαναλεω. Ειδες και τον πολεμο φανταζομαι αρα καταλαβες ποσο "δυνατα" μπηκαμε (πιστευω οτι καταλαβες τουλαχιστον). Να περνας πιο συχνα απο φορουμ να μας κανεις να γελαμε. Μας ελειψες... Για να δουμε ποιος θα φτασει σε αυτο το ανοιγμα.


    Υστερογραφο: Αυτον τον μηνα κλεισατε επισημα 1 χρονο αποτυχιας σε ανοιγματα πυλων με την συμμαχια που ειστε τωρα. Συνολικα γραφει χρονια το κοντερ απο την ενωση των σερβερ σχεδον. Ειναι πολυ για να βγαινεις να μιλας με αυτο το υφος για 1 νικη σας.

  • Πραγματικά σας 'τσούζει' τόσο πολύ το ξύλο που τρώτε και με μια νίκη σε πόλεμο που δεν μπήκαμε καν σοβαρά πανηγυρίζετε ?


    Όσο για την μεταγραφή του μεγάλου παίκτη που λες..απλά γελάνε και οι τοίχοι χαχαχαχα και πίστεψε με ότι το να βγει από την συμμαχία μου μόνο επιλογή του που ΔΕΝ ήταν ...


    πάντως πλάκα έχεις όντως..γράφεις απλά για να γράψεις ότι σου κατέβει εκείνη την στιγμή !


    Υστερόγραφο. τα λέμε ξανά σε 1 χρόνο που θα βγεις να ξανά γράψεις μιας και γράφεις μόνο όταν κάνετε νίκη !

    κρίμα πάντως που ο γρύλος έμπαιξε με εσάς..


    Την καλημέρα μου και μπράβο για την νίκη ^^^^

  • αντονιο τα κανονισα με τα παιδια, αμα γυρισεις σε λυκος θα σε αφησουμε να μπεις στη συμμαχια μας! επειδη τα ζορια ειναι μεγαλα μια μεταγραφη σαν και τη δικια σου θα μας ηταν πολυτιμη! θα ερθεις ή τρως μονο επειδη πεινας και οχι για την απολαυση?

  • εγω πόσταρα γιατί συνήθως δε σας ξεφευγει τιποτα εσας τη μεγάλη συμμαχια!γι αυτο ποσταρα τον πολεμο για να μην το ξεχασετε! είναι ακομη μία νικη απο τις 2-3 που μετράτε ότι σας έχουμε κάνει!



    ρε φιλε ghost πραγματικά το σκέφτομαι να έρθω....αλλα ξέρεις τι με κρατάει απ το να γίνω λυκος και να έρθω σε σας;

    το ΟΝΟΜΑ ρε συ....

    και επειδη με τα βασικά μου αγγλικα στην αυτολεξη ερμηνεια, μου βγάζουν περίεργη μετάφραση!
    Μπορείς να με διαφωτίσεις τι ακριβώς σημαίνει στα ελληνικα ο τίτλος της συμμαχίας σας;; Αν ξερεις φυσικά και συ!!
    Μην αρχίσεις να μου τα μαγειρέυεις όμως ρε συ ή να γράφεις άσχετα πράματα...στείλε μου τη μετάφραση και αν ΔΕΝ ειναι αυτό που νομιζω εγω (και πολλοί ακομα φαντάζομαι) τότε αμέσως θα δεις αίτηση από μενα στη συμμαχια σου!

  • νταξει ηξερα οτι δεν το εχεις πολυ με τα αγγλικα αλλα τουλαχιστον ενα google θα μπορουσες να χρησιμοποιησεις ρε μαεστρο! ξερεις εχει μεταφρασεις, απαντησεις σε ερωτησεις κλπ! αλλα νταξει αν ειναι να ερθεις το αλλαζουμε το ονομα ρε αδερφε, εκει θα κολλησουμε? εδω μιλαμε για μεταγραφη οχι αστεια! αν δε βγαλεις ακρη και με το google πες να δω μηπως μπορω να σε βοηθησω με καποιον αλλο τροπο!

    υ.γ. ειδες, τωρα που σε απαντησα μπορεις να ανεβασεις και τον πολεμο χωρις να κανεις repost!


  • Αναφορά μάχης Sat, 16.02.2019 - 19:15:49


    race1small.gifGiaTonVasilia [O.T.B]

    7-5.png

    Μαχητής: 3
    vs.

    race2small.gifDEADLY STRING [**D.S**]

    5-6.png

    Μαχητής: 3


    Νικητής: GiaTonVasilia


    GiaTonVasilia κέρδισε: 766.186 Χρυσός


    Η Συμμαχία GiaTonVasilia απόκτησε μια σφραγίδα.


    Αλαζονεία

    Πιθανότητα ευστοχίας: -5% (σε εχθρό)



    Φααααααααααπ! Volcano η μονη σωτηρία σας!!! κ αυτος συμμαχους ψαχνει στην περιγραφή της συμμαχίας του!!

    το ότι δε μου απαντας για το τι σημαίνει το ονομα της συμμαχία σου...με καλύπτει ξεκάθαρα! Στο google βγαζει μια όχι και τόσο κολακευτικη μετάφραση και γι αυτό ρώτησα μηπως υπάρχει κάποιο βαθύτερο νοημα στο όνομα!αλλα μαλλον δεν το κατάλαβες!γι αυτό και ίσως δεν απάντησες ξεκάθαρα στην ερώτηση μου!!(ευπρόσδεκτη πάντως οποίαδήποτε ερμηνεία απο αλλον συμμαχο σου που μπορεί να με πληροφορησει για το πραγματικό όνομα)

    εξου και τα αδικιολόγητα (χαρούμενα) γελάκια σε κάθε ποστ...

    Κρίμα να ντρέπεται-φοβάται να αναφέρει ένας παιχτης την ελληνική μετάφραση της συμμαχίας του!
    εξου και τα αδικιολόγητα (χαρούμενα) γελάκια σε κάθε ποστ...

    Οπως καταλαβαίνεις η πρόταση σου στο να έρθω στη συμμαχία σου δε με εκφραζει...!
    Καλη συνέχεια στους πολεμους και στο παιχνίδι σου!

  • Οντως τα αγγλικα σου ειναι σε βασικο επιπεδο. Για να φυγει η απορια string εκτος απο αυτο που ξερεις σημαινει και "χορδη". Τα μουσικα οργανα εχουν strings, οι φωνητικες μας χορδες το ιδιο , τα φονικα οπλα που εχεις δει σε ταινιες που χρησιμοποιουνται για στραγγαλισμο κτλ κτλ. Επισης τα κουβαρια κλωστης η οτιδηποτε παρομοιο μπορουν να μεταφραστουν ως strings. Η θεωρια των χορδων μεταφραζεται σε string theory και προφανως δεν σημαινει τον τυπο εσωρουχου που σκεφτηκες.


    Κανεις δεν ντρεπεται-φοβαται να εξηγησει το ονομα απλα παιζουμε μαζι σου γιατι εχεις πλακα αυτο ειναι ολο.


    Στα του πολεμου μπραβο για τον πολεμο καλη νικη.


    Τωρα με τον βολκανο γιατι κολλησες λες και μπηκε ποτε σε πολεμο δεν ξερω αλλα δικο σου θεμα δεν μας αφορα + εχει καιρο που εχει φυγει απο την συμμαχια αλλα τελος παντων.

  • παραδεχτηκες ότι ηταν καλή νικη;
    Μπάαα καθαρή τυχη ειναι πιστευω. επειδή μπηκατε περισσότερο χαλαρα από τον προηγούμενο πόλεμο!

    Καλες όλες αυτές οι μεταφράσεις που βρηκες στο Google. τις είδα και γω! αλλα φαίνεται πως ούτε εσυ απάντησες στην ερώτηση μου η οποία είναι,
    όχι το τι μπορεί να σημαινει η λέξη αλλα το τι εννοείτε εσεις!

    Γιατί με το που το πόσταρα μου ηρθε μια πληροφορία σε προσωπικό μήνυμα ότι το ονομα ξεκίνησε απο κάποιες παίχτριες που ίδρυσαν τη συμμαχία σας! τα ιδρυτικά μελη επέλεξαν τον χαρακτηρισμό που ΕΓΩ και αρκετοί αλλοι φανταζομαι αντιλαμβάνονται! Σίγουρα δεν είχαν στο μυαλό τους ούτε τις φωνητικές χορδές ούτε τα κουβάρια της κλωστής!!!
    Οποτε αν και συ ήσουν απ τα ιδρυτικά μέλη της συμμαχίας διαφώτισε με περαιτέρω αν το ονομα δώθηκε για τα μαλλιοκούβαρα ή απλά μπήκες στη συμμαχία για να διαιωνίσεις το όνομα και την ιστορία της!!!



  • Καποια παικτρια 1 ηταν και δεν παιζει πλεον. Και φυσικα το ειχε στο μυαλο της οπως επισης ηξερε οτι οι περισσοτεροι θα νομιζουν αυτο που καταλαβες εσυ. Δεν χρειαζομαι google για κατι τετοιο τα αγγλικα μου ειναι σε αρκετα καλο επιπεδο για μια βασικη μεταφραση. Τωρα αν δεν καλυπτεσαι δεν με απασχολει και ιδιαιτερα να σου πω την αληθεια. αλλα σου εξηγησα τι σημαινει και γιατι μπηκε ετσι ο τιτλος. Εγω μπηκα DS λιγο μετα την ιδρυση τους αρα οχι δεν ημουν απο την αρχη αρχη αλλα ειμαι μια 10ετια πλεον στην συμμαχια.


    Τωρα για ονομα και ιστορια απο παικτη που δεν εχει στεριωσει σε συμμαχια και εδω και χρονια μονο αποτυγχανει να μας κοψει τις πυλες δεν εχω να πω κατι απλα γελαω.


    Καλη συνεχεια αφηνω τους υπολοιπους να παιξουν μαζι σου. Βελτιωσε και λιγο τα αγγλικα σου, 2019 εχουμε και η μεταφραση που ζητας γιατι "κολλησες" ειναι επιπεδο A junior. Ελεος.

  • Τι να κάνουμε...δεν ξενιτευτήκαμε όλοι για να χρειαζόμαστε το επιπεδο των αγγλικών σου! αυτα που γνωρίζω ειναι υπερ αρκετα για όσα χρειάζομαι!!
    Περασε πάντως μια 10ετία όπως υποστηρίζεις για να αποκαλύψεις εσυ πως η ιδρύτρια είχε στο μυαλό της ενα θανατηφόρο κουβαρι μαλλιων!
    Τριχες....δε το πιστευω να σου πω την αληθεια και αυτό γιατι μια αλλη μετάφραση ταιριάζει καλύτερα (εξού παλι και τα γελακια)

    δεν σας κοβουμε πύλες, όπως επισης παιρνουμε νικη καθε χρονο! τα μαθηματικά σου και η λογική σου ειναι σε επίπεδο Α++! δεν θα σου πάω κοντρα! μαζί σου!!
    Εμείς απλα διασκεδάζουμε το παιχνιδι με αυτα που κάνετε και γράφετε!

    στον επόμενο πόλεμο μη μπειτε πάλι χαλαρα όμως όπως τωρα. κριμα να ερθει κ αλλη ήττα!!!

  • Απο αυτο που εγραψα το κουβαρι μαλλιων καταλαβες? Μαλιστα... Τελος παντων ειναι αρκετα δυσκολο απο μονο του να εισαι εσυ δεν θελω να το επιβαρυνω αλλο. Τωρα για να κρινεις εσυ την λογικη και τα μαθηματικα μου εισαι πολυ λιγος αλλα δημοκρατια εχουμε καντο αλλωστε η γνωμη σου δεν εχει και καμια σημασια γενικα.


    Γενικοτερα ξερεις οτι ειδικα με εσενα περναμε ωραια στο φορουμ αρα μην χανεσαι αλλωστε ξερεις οτι εισαι επισημα ο "διασκεδαστης" της συμμαχιας μας.


    Ετσι για την ιστορια οταν εβαζε το ονομα η Ειρηνη ηξερε οτι μερικα παιδια λιγο πιο "αργα" θα πιανοντουσαν απο αυτο. Αν σε παρηγορει δεν εισαι ο πρωτος.

  • Συνεχισε να γελας χαρούμενο παιδι και να με επιβεβαιωνεις με τα θανατηφόρα κουβάρια!!!

    Καλή τυχη στον επόμενο πόλεμο. να μπείτε σοβαρα όμως!!

  • ΠΡΟΣΟΧΗ στο Σπαμ κ στο Trolling.

    Επίσης να προσέχετε τις δημοσιεύσεις σας να τηρούν τις προϋποθέσεις του τίτλου.

    Τις προσωπικές σας διαφορές να τις λύσετε κατ' ιδίαν κι όχι εντός του παρόντος θέματος

    whiteika123.png

  • εχεις αλλαξει πιο πολλες συμμαχιες απο οτι ο χριστοδουλοπουλος ομαδες στην superleague και πιαστηκες να σχολιασεις ΕΣΥ το ονομα της συμμαχιας επειδη θυμηθηκες να κανεις τη δικη σου μεταφραση? νταξει το κανανε κατι παιδακια γυμνασιου πριν 8-9 χρονια αλλα να το κανεις και συ ολοκληρος μαντραχαλος εν ετη 2019 δεν το λες και σπουδαια ανακαλυψη ποσο μαλλον πρωτοποριακη! θανατηφορα χορδη σημαινει το ονομα της συμμαχιας και αν εχεις κατι αλλο στο μυαλο σου μη διστασεις να το αναφερεις και στους διαχειριστες, μη διασκεδαζεις μονο εμας κριμα ειναι! και μιας που οπως βλεπεις απανταμε στις ερωτησεις σου απαντα κι εσυ σε αυτην! πυλες ποτε θα ανοιξεις?

  • ο συμμαχός σου καταλαβε που με παραπέμπει το ονομα της!και ταιριάζει γάντι!!! οποτε μπες στην ενδοεπικοινωνία να σου λύσει την απορία μικρό φάντασμα! Μην κάνεις ερωτήσεις για να μου την πεις για πραγματα που εσυ δεν παίρνεις κανενα μέρος σε όλο αυτο και απλα καρπώνεσαι προνομια που κερδίζουν οι αλλοι για εσενα ώστε να μπορείς να συντηρείς τον μικρό σου παίχτη!!!

    Αν έχεις κάτι για να μου την πεις, συγκρινε το τι έχεις κάνει εσυ σε συγκριση με μενα!μη γινεσαι δικηγοράκος των αλλων! και επειδη η διαφορά είναι χαοτική και δε θα βρείς τίποτα....μπορείς απλά να αποσυρθεις σαν ενα μικρό φαντασματακι!


    όσο για τον πόλεμο συνεχιζουμε και περιμένουμε το ξενύχτι σας λιγο πριν αρχισει ο πόλεμος! Εγω θα κοιμηθώ ήσυχος! καλή συνέχεια....