BiteFight Forumu Kullanım Şartları


 • Açıklamalar


  Madde 1: Board.bitefight.net forumu BiteFight oyununun Türkçe dil ile hizmet veren resmi forumudur. Foruma kayıt olmak ücretsizdir ancak GİŞ ve bu sayfada yazmakta olan koşulları kabul etmiş sayılırsınız. BiteFight yönetimi bu kuralları önceden haber vermek kaydı ile değiştirme hakkını saklı tutar.  Madde 2: Forumun kullanım amaçları, Bitefight.net oyunu kullanıcıları arasındaki sosyal iletişimi arttırmak ve oyun hakkında bilgi paylaşımı ile destek almalarını sağlamaktır.  Madde 3: Foruma kayıt olan kullanıcılara hizmet vermek amacı ile forum takımı ve yöneticiler bulunmaktadır. Forum takımı yöneticilerinin görev alanlarını öğrenmek için Takım Yapısı açıklamasını okuyabilirsiniz.  Madde 4: Her ne kadar Board.bitefight.net sitesi yönetici ve moderatörleri istenmeyen mesajların tümünü kaldırmaya ya da düzenlemeye çalışsa da onlar için tüm mesajları kontrol edebilmek imkânsızdır. Tüm mesajlar ve yazılar yazarların kendi fikirleridir ve BiteFight yönetimi bu mesajların ve yazıların içeriğinden dolayı herhangi bir sorumluluk kabul etmez ve sorumlu tutulmaz.  Kullanım Koşulları  Madde 5: Foruma kayıt olan her kullanıcının forumda bir aktif hesaba sahip olma hakkı vardır. Gameforge internet sayfalarının kullanıcının gerçek IP-adresini gizleyen anonimleştirme hizmetleri yoluyla kullanılmasına izin verilmemektedir. Ortak modem kullanan kullanıcılar forum yönetimine ticket doldurarak bildirim yapmakla yükümlüdürler.

  Birden fazla hesap açan kişilerin tüm hesapları kapatılır. Eğer fazla olan hesaplarınızı ticket ile bildirirseniz eski olan hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

  Madde 6: Oyun ve Forum dâhilinde alınan cezalarla ilgili bildirimler ticket sistemi üzerinden yapılabilir. Eğer cezayı veren yöneticinin bildiriminize yanıtı sizi ikna etmezse takım kadrosundaki bir üst görevliye başvurabilirsiniz.

  İlk İhlal, Uyarı

  Sonrasındaki Tüm İhlallerde, 1 Gün Mesaj Yazma Engellemesi

  Madde 7: Konulara içerikten yoksun mesaj yazmak(anlam ifade etmeyen, sadece alıntı, “smile” ve “+1, ???” gibi içeriğe sahip mesaj yazmak), iç içe 3 den fazla alıntı kullanmak, bir mesajda 5 ten fazla tekil alıntı kullanmak, yazıldığı bölüme uygun olmayan mesaj yazmak ve benzeri faaliyetler yasaktır. “Forum Oyunları” bölümü bu kural kapsamında değildir.

  İlk İhlal, Uyarı

  İkinci İhlal, 1 Gün Mesaj Yazma Engellemesi

  Sonrasındaki Tüm İhlallerde, 3 Gün Mesaj Yazma Engellemesi


  Madde 8: Bir olay hakkında birden fazla konu açılamaz ve konulara sürekli aynı mesaj yazılamaz. Forum ana sayfasında görüntülenen tüm konularda veya büyük bir kısmında en son mesaj yazarı olunamaz. Kilitlenen veya kaldırılan bir konunun yeni bir konudan devam etmesi için önceki konuya işlem yapan görevliden onay alınmalıdır.

  İlk İhlal, 1 Gün Mesaj Yazma Engellemesi

  Sonrasındaki Tüm İhlallerde, 3 Gün Mesaj Yazma Engellemesi


  Madde 9: Genel forumda, ziyaretçi defterinde ve özel mesaj sisteminde yazılan mesajlarınızda içeriğe dikkat etmelisiniz.

  a. Forum dâhilinde kullanılan kelimeler karşı tarafı rahatsız etsin veya etmesin uzaklaştırılmanıza sebep olabilir.

  Tüm İhlallerde, 3 Gün Mesaj Yazma Engellemesi

  b. Özel hayata karşı tehditte bulunan, hakaret veya cinsellik içeren mesajlar yazılamaz, bu tür kullanıcı isimleri alınamaz.

  İlk İhlal, 7 Gün Uzaklaştırma

  İkinci İhlal, Süresiz Uzaklaştırma


  c. Kişilere karşı kanıtlanma imkanı olmayan suçlamalarda bulunulamaz.

  İlk İhlal, 1 Gün Mesaj Yazma Engellemesi

  Sonrasındaki Tüm İhlallerde, 3 Gün Mesaj Yazma Engellemesi


  d. Dini ve siyasi içerikli tartışma yapılması, konu açılması kurallara aykırıdır..

  İlk İhlal, 1 Gün Mesaj Yazma Engellemesi

  Sonrasındaki Tüm İhlallerde, 3 Gün Mesaj Yazma Engellemesi


  Madde 10: Kişilerin özel hayatı ihlal edilemez.

  a. Özel hayatın gizliliğini ihlal eden yazılar(chat kayıtları, özel mesajlar, sosyal paylaşım sitelerindeki veriler gibi.) forumdan paylaşılamaz.Her İhlalde, 7 Gün Uzaklaştırma

  b. Forum içerisinde ticket cevapları yayınlanamaz.

  İlk İhlal, 1 Gün Mesaj Yazma Engellemesi

  Sonrasındaki Tüm İhlallerde, 3 Gün Mesaj Yazma Engellemesi


  Madde 11: Kullanıcılar forumu genel amaca aykırı kullanamaz.

  a. Ticari veya reklam amaçlı mesaj yazılamaz.

  İlk İhlal, 1 Gün Mesaj Yazma Engellemesi

  Sonrasındaki Tüm İhlallerde, 7 Gün Uzaklaştırma


  b. Oyun hesapları satılamaz.

  Her İhlalde, 7 Gün Uzaklaştırma

  c. Özel iletişim adresleri(msn, mail, Skype, telefon numarası gibi.) mesaj içerisinde yazılamaz.

  İlk İhlal, Uyarı

  Sonrasındaki Tüm İhlallerde, 1 Gün Mesaj Yazma Engellemesi


  Madde 12: Kullanıcılar “imza”, “üye resmi” ve “hakkımda” servislerini kullanırken içeriğe dikkat etmelidirler.

  a. Bu sayfada yazılan tüm kullanım şartları bu hizmetlerde de geçerlidir.

  b. İmzalar varsayılan sistem ayarına uygun olmalıdır. İmzalar forumun okunurluğunu bozmamalıdır.

  c. Üye resimleri varsayılan sistem ayarına uygun olmalıdır.

  İhlal eden içerikler kullanıcıya uyarı sistemi ile haber verilip kaldırılır. Tekrar ihlal eden kullanıcıların 1 hafta hakları elinden alınır. Hakları iade edildikten sonraki her ihlalde yine aynı tarife uygulanır.

  Madde 13: Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç olarak nitelendirilen ve yasaklanan her türlü içerik Board.bitefight.net forumunda yasaktır ve bu tür içeriği yayınlayan üyeler derhal uzaklaştırılacaktır. Bu tür yasak içeriklere crack ve illegal dosya paylaşımları da dâhildir.

  İhlalde, Süresiz Uzaklaştırma

  Madde 14: Forum kullanıcılarının, forumdaki kural ihlalleri oyunlarında da bağlayıcı olabilir. Forumdaki kural ihlallerinin derecesine göre kullanıcının oyun hesaplarına da cezai yaptırım uygulanabilir. Forumdaki kural ihlali içeren mesajlara yazıldığı tarihten itibaren sadece bir ay içinde cezai yaptırım uygulanabilir.

  Madde 15: Destek sistemlerinin gereksiz kullanımı (ticket sistemi / raporlama) yasaktır.

  İlk İhlal uyarı

  Madde 16:
  a)
  Bütün harfleri büyük yazmak, bağırmak anlamına gelmektedir. Tamamı ya da büyük bir bölümü büyük harfle yazılmış olan mesajlar silinir. Büyük harflerle konu baslıkları açmak yasaktır.
  b) Mesajlarda kullanılan punto maksimum 14 olmalıdır. 14 puntodan büyük yazılmış olan mesajlar yaptırıma tabidir.

  İlk İhlal, Uyarı Sonrasındaki Tüm İhlallerde, 1 Gün Mesaj Yazma Engellemesi

  Toplamda 10 Uyarı alan hesaplar süresiz uzaklaştırılacaktır.

  76n1lm.gif

 • HopeFull

  Closed the thread.