Αναβαθμιση/ανανεωση παιχνιδιου

• Ειχα ανοιξει και παλιοτερα ενα σχετικο θεμα στο παλιο φορουμ ωστοσο αν και στην αρχη υπηρχαν καποιες θετικες αντιδρασεις μετα παγωσε και δεν μαθαμε ποτε νεα. Θα κανω ακομα μια αποπειρα μιας και πλεον ειμαστε σε παγκοσμιο φορουμ αρα ισως το δουν και αλλες κοινοτητες (ελπιζω) και υπαρξουν περισσοτερες αντιδρασεις/σχολια και παρει μεγαλυτερη εκταση το παρων θεμα.

Πριν αρχισω να επισημανω οτι ολο το θεμα θα γραφτει στα Ελληνικα μιας και πλεον ο καθε browser εχει την επιλογη με δεξι κλικ + μεταφραση στα Αγγλικα να μεταφραζει καθε γλωσσα στην αγγλικη. Αρα μιας και ειμαστε στο ελληνικο κομματι θεωρω σωστο τα παντα να γραφτουν στα Ελληνικα, για τωρα τουλαχιστον.

1) Χρυσος συμμαχιας : Ισως το πιο "αχρειαστο" πραγμα του παιχνιδιου. Τεραστια αποθεματα χρυσου πετιουνται στην ακρη χωρις προσβαση σε αυτα, με τελετουργιες που ειναι ιδιες τοσα χρονια και ο χρυσος τους δεν ξεπερνα τις 250.000 (αιματος δρακου). Πραγματικα κατι πρεπει να γινει. Οι συμμαχιες εχουν δις ολοκληρα μεσα στα ταμεια τους χωρις κανεναν μα κανεναν λογο.

Προταση:

• Να μπορει ο αφεντης να διαχειριζεται τον χρυσο. Για παραδειγμα υπαρχει καποια μεγαλη αγορα? Ο αφεντης να μπορει να τραβαει το ποσο που θελει και να το δινει στον παικτη που κανει αγορα.
    • Φρουριο συμμαχιας: Να υπαρξουν νεα κτηρια στο καστρο της συμμαχιας (πως ειναι η πολη που εχει τα κτηρια μεσα κατι παρομοιο να ειναι το καστρο). Τα κτηρια αυτα μπορουν να δινουν με καθε αναβαθμιση 0.1% παραπανω χρυσο σε καθε κατακομβη για καθε παικτη που ανηκει στην συμμαχια, 0.1% παραπανω εμπειρια για καθε παικτη της συμμαχιας, 0.1% παραπανω ανταμοιβη αποστολων, 0.1% παραπανω υγεια στους παικτες κτλ κτλ.

Γενικοτερα κατι πρεπει να γινει με τον χρυσο μετα απο τοσα χρονια.

2)PVE : Καθε παιχνιδι εχει το pvp(player versus player) κομματι και το pve(player versus environment) κομματι. Στο bite δυστηχως ποτε δεν υπηρχε ισχυρο το στοιχειο του pve, με αποτελεσμα να μην υπαρχουν νεοι παικτες. Κατι τετοιο ειναι απολυτα λογικο μιας και αμα μπει ενας νεος παικτης σε εναν παλιο σερβερ, δει τα λεβελ και ΑΜΑ κατσει καταλαβει οτι το μονο πραγμα που μπορει να κανει μια συμμαχια ειναι να κυνηγαει πυλες ειναι πιθανον να μην κατσει για πολυ παραπανω, μιας και αμα ειναι νεος παικτης ειναι απιθανο σχεδον να μπει σε καποια απο τις πρωτες συμμαχιες.

Προταση: Μπουντρουμια συμμαχιας. Τα μπουντρουμια συμμαχιας θα ειναι μια μαζικη σφαγη εναντιων πολυ ισχυρων τερατων, με ανοιχτο πεδιο μαχης (οσοι θελουν δηλωνουν). Το κερδος θα μπορουσε να ειναι ειτε πολυ χρυσος για τα μελη της συμμαχιας που πηραν μερος (πχ ενα πριγκιπικο σεντουκι χρυσου) ειτε πετρες(αυτο ειναι δυσκολο το ξερω) ειτε καποιο boost παλι για την συμμαχια για καθε επιπεδο 0,1% παραπανω ανταμοιβες απο κατακομβες σε χρυσο και εμπειρια. Φυσικα τα επιπεδα θα ειναι πολλα και ο στοχος ειναι να μην βγουν σε μια μερα αλλα σε πολλα λεβελ!!!. Οι δαιμονες που θα παιρνουν μερος θα εχουν οπλισμο (κατι που δεν ισχυει στις απλες κατακομβες) κανοντας ακομα πιο δυσκολη την νικη.

3)Νεα ταλεντα: Τα λεβελ των παικτων πλεον εχουν φτασει σε πολυ πολυ μεγαλα επιπεδα ωστοσο παροτι μπηκαν νεοι οπλισμοι τα ταλεντα εχουν μεινει στα ιδια επιπεδα (300 λεβελ) κατι το οποιο δεν βγαζει νοημα.

Προταση: Νεα ταλεντα μεχρι το 9000 λεβελ ωστε να εχουμε κατι να κυνηγαμε εκτος απο οπλισμους ή επιλογη αναβαθμισης ταλεντων. Πχ ενα ταλεντο που δινει 6 βασικη ζημια με μια αναβαθμιση να παει στο 16 βασικη ζημια. Φυσικα οι ποντοι αναβαθμισεις ξεκλειδωνουν οπως οι ποντοι ταλεντων, σε συγκεκριμενα λεβελ.

Γενικοτερα οι προτασεις μου στρεφονται γυρω απο την συμμαχια μιας και το θεωρω το πιο παραμελημενο κομματι του παιχνιδιου. Οι τελετουργιες ειναι πολλων ετων, δεν εχουν καμια αναβαθμιση και το concept ειναι το ιδιο απο τοτε που ξεκινησαμε το bite με μικρες προσθηκες οπως η μαζικη σφαγη στους πολεμους και οι πυλες/σφραγιδες/τελετουργιες αιματος που μπηκαν αργοτερα. Αλλα αυτα ειναι μηδαμινα μιας και δεν ανεβαζουν την συμμαχια.

Ο στοχος ειναι και οι μικροτερες συμμαχιες να εχουν κατι να κυνηγησουν αλλα και οι μεγαλες να παιξουν ακομα πιο ομαδικα και δεμενα.

Περιμενω τα σχολια σας αν σας αρεσαν οι ιδεες, αν οχι , αν πιστευετε οτι κατι απο αυτα ειναι παρατραβηγμενο η οτι δεν πρεπει να υλοποιηθει η αν εχετε να προσθεσετε εσεις δικες σας ιδεες.

• Ωραια ολα αυτα αν το bite ηταν οπως πριν μια δεκαετια...το παιχνιδι τωρα ειναι ΝΕΚΡΟ δεν υπαρχει περιπτωση να τα κανουν ολα αυτα (που εμενα προσωπικα μου αρεσουν +καποια αλλα που θα μπορουσαν να γινουν) Θα χρειαστει αρκετη δουλεια μιας που αν υλοποιηθουν εστω καποια απο αυτα θα υπαρξει μεγαλη αλλαγη στις συμμαχιες και μιλαμε για μια κοινοτητα με 40-50 καθημερινους ενεργους χρηστες...δεν νομιζω τα εσοδα να τους παρακινουν να τα κανουν αυτα...αν παλι φτιαξουν ενα μεγαλο παγκοσμιο bite με 1000 ενεργους εκεις ισως κατι γινει...

• Καλυτερη αναβαθμιση που πρεπει να γινει ειναι ενωση των σερβερ 1-7 και 8-16 εκει θα γινει πραγματικη ανανεωση του παιχνιδιου ελπιζω συντομα να το δουμε θα χαρουν πολυ παικτες

Είμαι αυτός που επιβάλλεται

εκεί που δεν επιτρέπεται και φυσικά μέσα από τα χέρια μας γλίστρησε η γνώση και έγινε απόγνωση

• Με αφορμή χθεσινό θέμα του θεματοθέτη είπα να ανασύρω μετά από 10 περίπου μήνες τη συγκεκριμένη συζήτηση.

Αν θέλουμε να ζωντανέψει το παιχνίδι και η εταιρία επιτέλους να ενεργοποιηθεί όχι μόνο εισπράττοντας αλλά και ξοδεύοντας η λύση δεν είναι να απέχει μόνο μια συμμαχία (κάποιοι παίκτες) αλλά να υπάρξει μια γενικότερη αντίδραση.

Τα όπλα δεν τα πέταξαν έτσι απλά πριν κάποια χρόνια μαζί και με τις υποσχέσεις για όλα όσα πολύ σωστά ζητούν οι παίκτες άσχετα αν αυτές έμειναν λόγια. Ήταν η εύκολη παραπλανητική λύση ότι ενδιαφέρονται μια και υπήρχε μία κίνηση από περίπου 20 παίκτες μεγάλου λέβελ οι οποίοι είχαν προσφύγει στην εταιρία καταγγέλλοντας κακοδιαχείριση και αδιαφορία ανάμεσα στα άλλα προσκομίζοντας όσες αποδείξεις είχαν καταφέρει να συγκεντρώσουν.

Με απογοήτευση βλέπω να συνεχίζεται η ίδια αδιαφορία και ανευθυνότητα μπορώ να πω μια και για ένα απλό event δεν φροντίζουν να λειτουργήσει σωστά .

Εύχομαι και ελπίζω επιτέλους να ασχοληθούν σοβαρά .

Ό,τι κάνουμε στο παρόν επηρεάζει το μέλλον ως συνέπεια

και το παρελθόν ως λύτρωση.

Paulo Coelho

• Η εταιρεια γενικα εγραψε το παιχνιδι και δεν κανει τιποτα εκανε την μια απο τις 2 μεγαλυτερες συμμαχιες της χωρας να το παρατησει και να νεκρωσουν ολοι οι καινουργιοι σερβερ (17, 18, 19, 20, 21) και δεν νομιζω πλεον να εισπραττουν και πολλα!! Μια καλη αντιδραση ειναι να ακολουθησουμε για ενα διαστημα τον δρομο των DS....

• Μια φορά και έναν καιρό, παίζαμε το ίδιο παιχνίδι. Κάποιοι, ανακάλυψαν την τεχνική του camping και την "θεοποίησαν". Έβλεπες παίκτες από το 10 lvl ως το 50lvl βαριά-βαριά, που είχαν στατ παίκτη πολύ μεγαλύτερου επιπέδου. Fight, Elmstreet, Snake4 (ταρίφααααααα...) arkoudos13, L.A. , katara, adrasteia μερικοί από αυτούς που θυμάμαι στον 4... Μέχρι το update που έγινε και άλλαξε το σύρτημα μάχης και από διπλά - μπλοκ πήγαμε στις ευστοχίες - ζημιές, ξεφτυλίστικε (...επιτρέψτε μου τον όρο...) η αξία μάχης και τα στατ. Τώρα βλέπεις παίκτη 300 και 400lvl με όπλα τζαστ στο λέβελ, και στατ επιπέδου 10 lvl... και κάνει pvp με παίκτη 100lvl και, φυσικά, κερδίζει. Και κάνει ο 100 lvl μήηηηνες να πάει 300 - 400, και βαριέταιι, και το παρατάει.

Εμένα η άποψή μου είναι να γίνει η ταβέρνα όπως ήταν στην αρχή του update που έφερε το τωρινό σύστημα μάχης, ώστε αν κάποιος θέλει να ανέβει να μπορεί να το κάνει, αλλά παράλληλα να μπουν τελέντα, ας πούμε 33 ως το 300 που έχουμε μέχρι τώρα, αλλά να μπορούν μετά να γίνουν παράδειγμα ως το 50 ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΜΑΧΗΣ ΣΟΥ, ή εν πάσει περιπτώσει ένα σύστημα που θα σου δίνει ταλέντα ανάλογα ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΜΑΧΗΣ ΣΟΥ, ώστε να ισορροπήσει λίγο (κατά την ταπεινή μου πάντα γνώμη) το παιχνίδι.

Έτσι πιστεύω, θα μπορεί να γίνει ένα ...customising κάθε παίκτη που και ενδιαφέρον θα δώσει στο pvp αλλά και γενικότερο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

Never mess with a butcher, very unhealthy...

The Devil whispers "You can't withstand the storm." The Butcher replied "I AM the storm."

• @jeandarc @ light Συμφωνώ απόλυτα και με τους 2 σας! Για να καταλάβετε στείλαμε αναλυτικά προτάσεις για να μην πεθάνει τελείως το παιχνίδι από το Νοέμβριο και είπαμε μάλιστα ότι θα περιμένουμε για μια επίσημη απάντηση! Δηλαδή κάναμε στην ουσία την δουλεία τους, γιατί αν μια εταιρία ενδιαφέρεται για το παιχνίδι της έπρεπε να είχε άτομα που θα ρώταγαν όλους τους πελάτες της πως βλέπουν το παιχνίδι και τι πιστεύουμε ότι πρέπει να βελτιωθεί αλλά στην ουσία δεν κάνουν τίποτα! Εγώ ξέρω ότι αν πας σε ένα εστιατόριο και σου σερβίρει σκατά φαγητό κάνεις μια φορά την παρατήρηση την κάνεις 2 επειδή πας και τρως εκεί 10 χρόνια και είσαι ικανοποιημένος και δεν θέλεις να φύγεις κάνεις υπομονή και τρίτη τέταρτη φορά μετα λες ***Λογοκρίθηκε*** σας βαρέθηκα πάω να φύγω να πάω αλλού που θα με προσέξουν! Έτσι και εδώ! Δεν θέλω να αναφέρω πόσα λεφτά πραγματικά έχω χαλάσει στο παιχνίδι αυτό που είναι πάρα πολλά αλλά πραγματικά παιδιά το λέω σε όλους ότι δεν πιστεύω ότι μπορεί να υπάρξει σωτηρία το παιχνίδι είναι παρατημένο! Όταν ο κορυφαίος παίχτης σου σε πληρωμές σου λέει θα παρατήσει το παιχνίδι με την συμμαχία του που βγάζεις τόσα λεφτά και η απάντηση που παίρνεις από την COMMA εδώ και 5 μήνες είναι ακόμα δεν έχουμε ενημέρωση από την εταιρία ε τότε πάμε αλλού που μας κάνουν παπάδες και σέβονται τα λεφτά μας και το χρόνο μας! Πραγματικά έχουμε βρεί την υγεία μας στο νέο παιχνίδι που παίζουμε! Και για να καταλάβετε για πόσα λεφτά τους έχω δώσει και δεν απαντάνε σε ένα παίχτη σαν και εμένα τώρα ο παίχτης μου του έχουν απομείνει 46.000 διαολόπετρες! Κάντε λογαριασμό να δείτε πόσα λεφτά είναι αυτά! Και στο τελευταίο event είχε φτάσει ο παίχτης μου να έχει 120.000 διαολόπετρες και τοθ βίκτωρα 30.000 πέτρες και του βασίλη 25.000 πέτρες! ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ!!! ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ!!! θα μπορούσα να μιλήσω πολύ ποιο χυδαία αλλά δεν φταίνε σε τίποτα οι διαχειριστές για τους ***Λογοκρίθηκε*** που έχουν το παιχνίδι και δεν ενδιαφέρονται! Καλή συνέχεια σε όλους όσους αντέχετε να συνεχίζετε αυτό το πράγμα!!! Μακάρι να σταματήσουν όλοι να μην βάζετε ούτε 1 ευρώ στο παιχνίδι να δούμε μήπως αλλάξει κάτι όπως λένε και τα παιδιά αλλά πραγματικά δεν ξέρω αν μπορούμε να πετύχουμε τίποτα!!! Να χαιρετίσω και εγώ από εδώ αντιπάλους και φίλους αν είπαμε και καμιά κουβέντα παραπάνω νερό και αλάτι όλα μέσα στο παιχνίδι είναι!!!

Παρακαλώ προσοχή στις εκφράσεις σας

Έχετε μια λεκτική προειδοποίηση για Ασέβεια των Κανόνων~ Whitedrum

• Εγώ μια και είμαι κακός άνθρωπος θα πω την κακία μου.

Δεν μας έχει απαντήσει καμία comma (η δική μας είναι αθόρυβη και σπάνια γράφει).

Άρα συμπεραίνω ότι η εταιρία δεν είναι ενήμερη των προτάσεων που έχουν γίνει από τους παίχτες σε αυτό το φόρουμ. Δεν έχουν εισπράξει τη δυσφορία και την "αγανάκτηση" των παικτών γιατί πιθανόν να μην τους έχουν μεταφερθεί.

Ίσως η λύση θα ήταν να ενημερώσουν οι παίκτες την εταιρία.

Ό,τι κάνουμε στο παρόν επηρεάζει το μέλλον ως συνέπεια

και το παρελθόν ως λύτρωση.

Paulo Coelho

• Ρε σεις αφού έχουμε απομείνει μόνο όσοι είμαστε ερωτευμένοι με το παιχνίδι. Θυμάμαι τι γινόταν παλιά και μελαγχολώ. Δεν νομίζω ότι έχει νόημα αυτό το χαοτικό κατασκεύασμα με τους διαφορετικούς σέρβερς παγκοσμίως όπου δεν κουνιέται φύλλο. Στην άνθηση του παιχνιδιού η εταιρεία άνοιγε συνέχεια νέους σερβερς για να επωμιστεί τα οικονομικά οφέλη της ζήτησης αλλά έφερε και την παρακμή του. Τώρα αν τελικά την συνέφερε αυτό δεν ξέρω. Σίγουρα όμως μας χάλασε την ψυχαγωγία μας.

Greywolf θυμάμαι ότι ανακάλυψα το camping όταν μπήκανε μέσα χρήστες " οι smsακηδες " που έλεγα εγώ, που χωρίς να έχουν βρέξει ούτε τους αστράγαλους τους μπορούσαν να με ξεκ@νουν, αφού η εταιρεία τους έδωσε το δικαίωμα της κατάχρησης ( για να εισπράτει...). Το παιχνίδι έχει τεράστιο απόθεμα ευφυούς σχεδιασμού και είναι κρίμα που ο πραγματικός δημιουργός του δεν έχει κάνει κάτι για να επαναπροσδιοριστεί με ειλικρίνεια σε νέους χρήστες.

• Καλο μηνα καλη πρωτομαγια σε ολες και ολους καλυτερη λυση για την αναβαθμιση του παιχνιδιου ειναι ενωση σερβερ ως λυση που θα κρατησει για αρκετο καιρο και επισης να μειωθουν τιμες για αγορα σε διαλοπετρες και εξοπλισμου

Είμαι αυτός που επιβάλλεται

εκεί που δεν επιτρέπεται και φυσικά μέσα από τα χέρια μας γλίστρησε η γνώση και έγινε απόγνωση

• Καλησπέρα και καλό μήνα,

οι προτάσεις των παικτών πάντα μεταφέρονται στους αρμόδιους, ωστόσο παρακαλώ μην ξεχνάτε οτι από την ιδέα μέχρι την υλοποίηση κάποιου Update υπάρχουν και πολλές άλλες ενέργειες που πρέπει να ολοκληρωθούν, ώστε να κριθεί για παράδειγμα εάν κάθε μια πρόταση είναι υλοποιήσιμη ή όχι και μέχρι το σημείο του να προγραμματιστεί πάνω στο παιχνίδι.

Προς το παρόν δεν υπάρχει κάτι νεότερο που θα μπορούσα να μοιραστώ μαζί σας πάνω σε κάποια εξέλιξη, εάν υπάρχει κάτι θα το δείτε μελλοντικά όπως πάντα στο φόρουμ μας.

Με εκτίμηση,

threea

• Πόσο καιρό θέλει η εταιρία να απαντήσει στους παίχτες αν μπορεί να γίνει κάτι πολύ σημαντικό που θα σώσει στην ουσία το παιχνίδι? Δηλαδή 6 μήνες δεν είναι αρκετοί για να έχουμε μια επίσημη απάντηση? Επίσης πόσο δύσκολο το σημερινό event αντί για ημερήσιο να είναι μηνιαίο? Από τη στιγμή που χρειάζεται χρόνος για να περαστούν οι αλλαγές στο παιχνίδι ας έχουμε τις αλλαγές που ζητάμε μέσω των event!!! Αυτό είναι πραγματικά πάρα πολύ εύκολο! Και το ξέρουμε και από το άλλο παιχνίδι που έχουμε ξεκινήσει όλη η συμμαχία μας που πραγματικά σέβονται τα τρελά λεφτά που ρίχνουμε για το παιχνίδι τους! Όλα παίζουν ρόλο από το πόσο η κάθε εταιρία θέλει να κρατήσει τους πελάτες της ενεργούς η θέλει να κλείσει το παιχνίδι!!! ΔΕΝ ζητήσαμε στο κάτω κάτω καινούργια γραφικά καλύτερο τρόπο να φαίνετε ζωντανά η μάχη να πω οκ ζητάμε δύσκολα πράγματα θέλουν χρόνο αρκετό! Από τα βασικά που ζητήσαμε είναι η εμπειρία και ο παραπάνω χρυσός στις κατακόμβες για να μπορέσουμε σε 10-15 χρόνια να πάρουμε τα τελευταία όπλα και ακόμα και αυτοί που δεν πληρώνουν να ελπίζουν ότι θα πάρουν καλύτερα όπλα πιο γρήγορα και όχι να θέλεις 2 ζωές για να πάρεις τα όπλα στα 9.000 λέβελ.... Να σοβαρευτούμε λίγο!!!!

• Πολύ καλά οι προτάσεις , είχα απαντήσει και στο παλιό φορουμ ότι μάρεσαν όλες οι ιδέες αλλά υπάρχει ένα θέμα.

Έχω την εντύπωση ότι η εταιρεία έχει παρατήσει το παιχνίδι στο έλεος του θεού ενώ με 2-3 κινήσεις εδώ και χρόνια θα μπορούσε να γίνει και πάλι κάπως ελκυστικό.
    Τέλος πάντων , πέρασα για το bump στο thread

• Καλημερα σε ολους!
    Οπως ειπαμε και πριν λιγο καιρο στην ανακοινωση που καναμε δεν εχουμε σχεδια για αναβθμισεις προς το παρον. Αυτο δεν εχει αλλαξει.

Εχουμε μαζεψει αρκετες ιδεες απο πολλες κοινοτητες για να ριξουμε στο τραπεζι οταν με το καλο ανοιξει η "περιοδος αναβαθμισεων".

Αν θελετε να κανετε προτασεις μπορειτε, μια-δυο φορες τον μηνα τις μαζευουμε και τις καταγραφουμε...

• Πιο μεγάλο κυνήγι ???

Δεν έχετε να ασχοληθείτε με κάτι καλύτερο από αυτό ????

Δεν πέτυχε και εσείς προσπαθείτε ακόμα να το φτιάξετε.

Σε λίγο δεν θα έχει μείνει κάνεις για να το δει αν το φτιάξετε ποτέ

Προτάσεις πόσες άλλες θες έχουμε βαρεθεί να στέλνουμε και πλέον έχουμε απελπιστεί δεν θα γίνει κάτι και το παρατάμε.

Μονό speed server ανοίγετε .

Να δω όταν θα φύγουμε όλοι όσοι βάζουμε χρήματα τι θα κάνετε ??

Δεν πειράζει θα δώσουμε τα λεφτά άλλου εδώ δεν πρόκειται να γίνει κάτι τόσα χρόνια και δεν μπορούν να φτιάξουν τίποτα .

Δεν θέλουν όχι δεν μπορούν .

Μας έχετε γραμμένους τώρα ήρθε η ώρα να σας γράψουμε και εμείς και ξέρουμε να το κάνουμε καλύτερα.

• Καλημερα, αν δεν θελεις να ασχοληθεις με κατι, ειναι καθαρα δικαιωμα σου. Το Μεγαλο Κυνηγι ειναι κατι που ζητανε αρκετοι παικτες και ειναι κατι που θελαμε να φερουμε πισω καθως ειχε πλακα τοτε για καποιους, προφανως οχι για εσενα.

Δεν ειπα να στειλετε ενεργα προτασεις, ειπα ξεκαθαρα οτι αν θελετε κατι μπορειτε ακομα να προτεινετε κι οτι δεν πανε χαμενες, τις κραταμε και περιμενουμε ποτε θα μπορεσουμε να τις χρησιμοποιησουμε. Πιστευω οτι ηταν αρκετα ξεκαθαρο στα νεα που ζητησατε και δωσαμε πριν λιγο καιρο οτι ΔΕΝ εχουμε προγραμματισει καποια αναβαθμιση και οτι θα εχουμε microevents γιατι αυτα μπορουμε να κανουμε απο μονοι μας.

Εγω προσωπικα δεν σας εχω γραμμενους αλλα δυστυχως η ευτυχως δεν ειμαι προγραμματιστης ουτε game designer για να κανω αναβαθμισεις απο μονη μου. Αν παλι μιλας για την εταιρια, ειναι κατανοητο το οτι το βλεπεις ετσι και φυσικα εχεις καθε λογο και δικαιωμα αλλα δεν χρειαζεται να γραφεις και με αυτον τον τροπο.

Τελος, αν βαζεις χρηματα στο παιχνιδι γιατι περιμενεις οτι θα γινουν αναβαθμισεις θα σου προτεινα να σταματησεις. Βαλε χρηματα αμα σου αρεσει το παιχνιδι και θελεις να παιζεις και το διασκεδαζεις...

Καλη εβδομαδα :)

• Εγώ αναμένω το Μεγάλο Κυνήγι , και γιατί όχι , να γίνει σε μόνιμη βάση .
    Οτι γκειμ έχω πιάσει στα χέρια μου , πάντα με τραβούσε το PvP καθώς εκεί είναι ο πραγματικός ανταγωνισμός

upvasilis , ότι update και να κάνουν , καλοδεχούμενο είναι.
    Ακόμα και αυτά τα weekly event από το τίποτα ας έχουμε αυτά.

Έτσι κ αλλιώς το BiteFight είναι γκειμ που το εχεις στο alt-tab οπότε μικρό το κακό

• Καλησπέρα

Λοιπόν για να βάλουμε κάποια πράγματα στη θέση τους .

Το μεγάλο κυνήγι με αφήνει αδιάφορο γιατί και πάλι δεν αυξάνατε το εύρος των παιχτών που μπορώ να βαρέσω όπως και για πολλά από τα μεγάλα lvl . Ίσως να μην είναι σωστή η επιλογή των server με τους οποίους συνδεόμαστε .

Δεν αμφιβάλω ότι μπορεί να το έχουν ζητήσει πολλοί πα χτες άλλα και πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί αναλώνετε τόσος χρόνος για ένα event και όχι για κάτι μόνιμο όπως η αναβάθμιση.

Ξέρω ότι έχουμε ζητήσει αρκετά και πολλά από αυτά είναι δύσκολα άλλα τα βασικά δεν είναι ήδη τα κάνετε σε μορφή event

"παραπάνω χρυσός , παραπάνω εμπειρία, παραπάνω πόντοι δράσης " που το δύσκολο να γίνουν μονιμά ?????

Κάντε την αρχή από αυτά και προχωράτε και στα άλλα αργότερα.

Φτάνει να υπάρχει θέληση . Αν υπάρχει ???

Όσο για το λόγο που βάζω χρήματα είναι για τι θέλω να παίζω όσο πιο δυνατά γίνετε .

Και φυσικά περιμένω να γίνουν αλλαγές που θα βοηθήσουν παιχνίδι και παίχτες .

Τώρα αν εσύ μου προτείνεις να σταματήσω να βάζω χρήματα ίσως να αρχίσω να το σκέφτομαι σοβαρά

• Καλησπερα,

Εχεις δικιο για την επιλογη σερβερ στο μεγαλο κυνηγι, παντα προσπαθουσαμε να το βαλουμε αναλογα με την ωρα που ειναι οι παικτες online αλλα οπως πολυ σωστα ανεφερες, θα ηταν καλυτερο να μπει σε σχεση με επιπεδα. Αυτο λοιπον ειναι κατι που μπορουμε να το δουμε οταν με το καλο φτιαχτει.

Ενα event που ειναι ηδη φτιαγμενο και απλως εχει λαθη στον κωδικα χρειαζεται εναν προγραμματιστη για να το διορθωσει (αντε και QA να το τεσταρει), μια ολοκληρη αναβαθμιση χρειαζεται προγραμματιστη, game designer, QA να τεσταρει, QA να φτιαξει λιστα με αλλαγες προς ανακοινωση, τμημα μεταφρασης για να μεταφραστουν κειμενα κλπ κλπ

Αυτο πιστευω εξηγει γιατι ειναι πιο ευκολο να φτιαξουμε το event...

Ξέρω ότι έχουμε ζητήσει αρκετά και πολλά από αυτά είναι δύσκολα άλλα τα βασικά δεν είναι ήδη τα κάνετε σε μορφή event

Ναι, μονο που τα event τα κανω εγω με τον Μικα. Δεν τα κανει ο προγραμματιστης και κανενας απο οσους αναφεραμε παραπανω. Εκτος απο την καθημερινη μου δουλεια, βαζω χρονο στην ακρη για να σας στησω και να κανω αυτα τα event να τρεξουν. Και οχι, δεν ειναι δυνατον να μπουν σε μονιμη βαση, αν ομως θελετε καποιο event λιγο πιο ιδιαιτερο (απο αυτα που μπορω να κανω) πολυ ευχαριστως να σας το βαλω - αρκει να εχω λιγο χρονο και να ειμαι εδω (αρχες Αυγουστου θα λειπω - για αυτο το αναφερω). Για τεχνικους λογος δεν μπορουν να γινουν μονιμα.

Θεληση απο την μερια μου υπαρχει, ειναι αρκετη; Απο οτι φαινεται οχι, αλλα αν μπορω να σας βοηθησω με τα event -γιατι αυτα μπορω να προσφερω- ευχαριστως να το κανω!

Ο καθενας βαζει χρηματα για τους δικους του λογους δεν ζητησα τον λογο, αυτο που ειπα ειναι το να μου λες οτι βαζεις χρηματα και οτι περιμενεις αναβαθμιση δεν προσφερει κατι. Αν βαζεις για να παιζεις οσο πιο δυνατα γινεται, εγω μαζι σου, κι αν μπορω με event να σε στηριξω εδω ειμαι, πες το και θα το κανω. Αλλα τωρα αυτο το "βαζουμε χρηματα θελουμε αναβαθμισεις" μου ακουγεται πολυ "περιεργο". Δεν νομιζω ποτε να ειπα οτι πουλαμε αναβαθμισεις αρα γιατι αναφερουμε χρηματα; Δουλευω εδω σχεδον 10 χρονια, δεν αναγκασα ποτε κανεναν να πληρωσει κι ετσι οπως το λες ειναι σαν να μην σου εχω αφησει αλλη επιλογη...

• Καλησπέρα να πω και εγώ μία πρόταση σχετικά με το μεγάλο κυνήγι μίας και βλέπω ότι προσπαθεί ή εταιρεία να το φτιάξει.. Ή πρόταση μου είναι να μπορούμε να κάνουμε πολέμους με άλλες συμμαχίες από άλλους σερβερ