SANSE SAU DAUNE !?

• Salut,

Cine ma poate lamuri? Pe ce e bine sa mergi pe sanse sau pe daune (daune pe + sau pe - , la fel si la sanse)? Din cate am observat, itemele si talentele trebuie sa fie pe aceeasi unda ( daca ma intelegeti)

Astept pareri din partea voastra dar si cu ceva explicatii.

Multumesc,

• Salut. Te orientezi dupa adversari. In principiu, sunt anumite intervale de nivele in care majoritatea prefera sanse, altele in care sunt preferate daunele, iar tu trebuie sa faci counter la strategia oponentului sau s-o preiei si sa o imbunatatesti. De preferat, daca ai posibilitatea, sa alcatuiesti doua combinatii pe care sa le poti schimba la nevoie ca sa ai cat mai putine probleme.

Eu pana in lvl 500 am jucat la sansa, a mers foarte bine. Dupa 500 am trecut pe dauna. Mai important este ce face majoritatea oponentilor.

• Cum as putea sa dau counter la cineva care e pe daune? eu fiind pe sanse...este ok?

Itemele adversarului:

Armă - RIPaxo

Căşti - Pallenthos

Armură - Zann

Bijuterii - Requiem

Mănuşi - Nihil Ferrox

Cizme - Hazzad

Scut - Reflec

Si la talente..eu 7 puncte nu le am bagate

• In principiu in cazul asta este greu spre foarte greu de dat counter, este cam combinatia ideala. Mai ales ca fara toate talentele bagate corect, nu o sa ai sanse. Cel mai simplu este, evident, sa il depasesti in nivel si sa te echipezi cu iteme si talente superioare.

• Ca sa fii bun impotriva tuturor trebuie sa ai mai mult de un set de iteme, sau cel putin 2-3 in plus care sa le poti schimba.

Un jucator care are daune mari il bati daca-i reduci sansa de lovire foarte mult, va rata maxim.

iar impotriva unui jucator care joaca pe sansa - de lovire, tu te pui pe plus, ai plusuri mai mari si mai multe iteme.

de tinut minte, nu poti sa scazi sansa de lovire a adversarului sub 25% din cate tin minte.

De obicei daunele pe plus si sansele pe plus sunt mai mari decat daunele pe minus si sansele pe minus.

Nu prea poti sa ai un singur set cu care sa bati tot, jocul e un fel de piata-foarfece-hartie.

ca si sumar, trebuie sa ai dauna cat mai mare fara sa depasesti sansa de lovire de 100%. Pentru asta trebuie sa-ti faci cel putin pe hartie cateva combinatii de iteme.

O sa ma uit si ce iteme ai putea avea impotriva combinatiei postate de tine, dar conteaza si de talente, nivel si abilitati.

• Sangha

Approved the thread.